Výhody i nevýhody domácích krbů

Klasický krb
Výhody i nevýhody domácích krbů

Už v pravěku se vždy lidé scházeli u ohně, kde společně trávili čas, jedli a pili. Dodnes lidé mají s ohněm spojený pocit pohodlí a útulnosti, proto si čím dál tím víc pořizují do svých domovů různé typy krbů. Každý z nich se již vyrábí v moderním designu, který sluší každé domácnosti. Jaký krb se hodí právě pro vaši domácnost, se můžete dočíst v následujících odstavcích.

Klasický krb

S touto variantou krbu kupujete především tu pravou atmosféru otevřeného ohně. Nicméně je náročný na údržbu, má nízkou účinnost vytápění a právě díky otevřenému ohni, je zde možné riziko přeskočení jiskry do interiéru. Takže pokud máte například podlahové topení a krb neplánujete mít jako hlavní zdroj vytápění, a zároveň chcete vytvořit pouze útulné a příjemné prostředí, tak je pro vás klasický krb právě tím pravým.

 

Krbové vložky

Krbové vložky můžou někomu připomínat krbová kamna, ale oproti nim jsou krbové vložky obezděné. Jedná se vlastně o kombinaci krbových kamen a klasického krbu. Dokáží zvýšit účinnost vytápění až o 80%, oproti klasickému krbu. Kouzlo pravého ohně se zde zachová, ale je ukryto bezpečně za sklem. Jestliže máte malé děti, tak je tento typ krbu z hlediska bezpečnosti nejlepší možnou volbou. Navíc lze teplo z krbu rozvést i do dalších místností v domě a využívat ho na vytápění celé domácnosti.

 

Plynový krb

Pokud toužíte po kouzelné atmosféře, ale odrazuje vás údržba nebo prostě jen nemáte prostory pro skladování dřeva, vyberte si plynový krb. Teplotu vytápění si člověk může regulovat z gauče pomocí ovladače. Dnešní moderní kusy jsou dokonce vyrobeny tak, že vaše návštěva ani nepozná, že jde pouze o imitaci praskajícího dřeva. Plynové krby mají vysokou účinnost, jednoduchou obsluhu a údržbu.