Podlaha vhodná do paneláku? Zkuste vinylovou podlahu

vinylovou podlahu
Podlaha vhodná do paneláku? Zkuste vinylovou podlahu

Bydlíte v paneláku nebo v bytovce? I tento prostor může díky dobře zvolené podlaze získat na výjimečnosti.

Největším neduhem panelákových bytů je to, že se v nich velmi dobře šíří hluk. Každý krok se díky propojené konstrukci stavby šíří do sousedních bytů a často se stává, že právě nadměrný hluk způsobuje rozpory mezi sousedy. Ideální podlaha do bytu by proto měla hluk způsobený chůzí co nejvíce tlumit.

Jaký typ podlahy je pro panelákové byty nejvhodnější

Pro paneláky jsou jednoznačnou volbou měkčí typy podlah, protože lépe tlumí nepříjemný hluk. A to nejen směrem k vašim sousedům, ale také přímo u vás doma. Vyhněte se tedy tvrdším laminátovým podlahám. Ideální není ani dlažba nebo dřevěná podlaha.

K měkkým podlahám vhodným do paneláků patří zejména:

●       PVC podlahy neboli lina,

●       kaučukové podlahy (marmolea),

●       korkové podlahy,

●       koberce,

●       vinylové podlahy.

Více o jednotlivých druzích si můžete přečíst zde. Najdete zde spoustu užitečných rad a informací, aktuální nabídku podlah a přehled podlahářů z vašeho okolí.

Vinylové podlahy

Právě zmíněné vinylové podlahy jsou v posledních letech velmi oblíbené. Nejen, že dokáží tlumit kročejový hluk, ale poskytují i řadu dalších vlastností, které v bytech oceníte. Lepené vinylové podlahy jsou 100% voděodolné. Vodě odolá i řada plovoucích vinylových podlah. Obecně jsou podlahy z vinylu vysoce odolné proti poškození, jsou rozměrově i barevně stálé a snadno se o ně pečuje.

S výhodami vinylových podlah se můžete seznámit i u prodejce, jako je společnost Plancher. Vinyl v rolích i dílcích vám zkušení zaměstnanci rádi předvedou ve vzorkové prodejně, kde si můžete vše osahat a rozmyslet se při volbě ideálního typu vinylové podlahy.

Na trhu se objevují vinylové podlahy v různých barevných provedeních a dekorech. Váš domov tak může zdobit dekor dřeva, kamene, mramoru, tepaného plechu, oblázkového koberce nebo imitace klasického koberce. Ani ve výběru odstínů nejste nijak omezeni, protože barevná škála je v podstatě nekonečná.

Doporučujeme: SPC Rigid – vinyl nové generace

Podložka pod vinylovou podlahu dokáže míru hluku ještě snížit

Výrobci myslí na to, aby se co nejvíce hluku absorbovalo přímo v podlaze a nepřenášel se dál do konstrukce domu. K tomu slouží speciální podložky, které se umisťují pod plovoucí vinylové podlahy. Některé podlahy mají tuto podložku přímo integrovanou ve své konstrukci a není potřeba ji už instalovat zvlášť.

Náš tip: Slaďte dveře s podlahou aneb Tipy na luxusní prosklené interiérové dveře