Popularita dřevostaveb stále vzrůstá. Znáte jejích výhody?

Dřevostavba
Popularita dřevostaveb stále vzrůstá. Znáte jejích výhody?

Rodinný dům považuje většina lidí za nejpříjemnější a nejklidnější způsob bydlení. Při jeho plánování se naskýtá celá řada otázek, které řeší cenu, materiály, rychlost stavby a v neposlední řadě také kvalitu.

Zatímco většina z nás je zvyklá na zděné domy, aktuálním trendem jsou nízkonákladové a ekologické domy, které disponují celou řadou výhod. Mezi ně spadají i dřevostavby. Pokud si pod dřevostavbou představíte horskou roubenku, tak se nenechte zmýlit, většinu dřevostaveb byste od zděných domů nerozeznali.

Jaké jsou výhody dřevostaveb

V první řadě je dřevostavba podstatně levnější a rychlejší stavbou. Rychlost stavby zaručuje skutečnost, že nedochází k žádným mokrým procesům a stavbu tak lze budovat v jakémkoliv ročním období. Konstrukce zde není zděná, ale vytváří se z KVH hranolů. Zděné domy jsou velmi těžké a mají tlusté stěny, tyto nevýhody u dřevostaveb nečekejte, jsou lehké, pevné a jejich stěny jsou podstatně slabší. Pokud se obáváte vyšší hořlavosti, tak nemusíte, dřevěné prvky mají mnohem delší statickou pevnost, než ocelové nebo betonové prvky.

Kdo dřevostavby staví?

Pokud vás dřevostavby zaujaly, je třeba se obrátit na specializovanou firmu. Na českém trhu operuje zkušená firma HP DOMY s.r.o., která vytváří dřevostavby na klíč, ale umožňuje i výstavbu individuálního projektu za pomoci architekta. Zatímco stavba běžných domů by vám s běžnou zednickou firmou mohla trvat i celý rok, stavba dřevostavby nezabere více, než 3 měsíce a to dokonce i v případě velkých a složitých domů. Samozřejmostí je moderní a stylový vzhled, který koresponduje s nadstandardním interiérem. Dřevo je vděčným a ekologickým materiálem, který si nachází stále větší popularitu, pokud dřevostavby oslovily i vás, mohou se stát vaším vysněným bydlením.

Popularita dřevostaveb stále vzrůstá. Znáte jejích výhody