Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Plynové krby - bydleti.cz

Plynové krby

Plynový krb
Plynové krby

Krb na dřevo, nebo na plyn? Být, anebo nebít, tedy nesekat dřevo.

Naši předci měli volbu jasnou. Dřevo bylo. Levné, dostupné, dosažitelné. Plyn nebyl. Dnes však již je situace jiná. Dřevo na topení není levný odpad. Dřevo se stalo obchodní komoditou. Není levné. Jeho spalování navíc ovšem znevýhodňují nároky na pracnost.

Ovládání mobilním telefonem

Dnešní moderní člověk chce mít vše pod kontrolou. A snadno dostupné ovládání, nejlépe Iphonem. Iphone mu však dřevo nenaseká, v krbu nezatopí. Romantiku plamenů v krbu mu však může přinést plynový krb. A ten se již dá ovládat přes mobilní telefon. 

Plynový krb se dá snadno regulovat

Spotřebovává zemní plyn, nebo propan. Je tedy možno krb umístit i na chatě, mimo plynofikované zóny. Plynový krb se dá snadno regulovat, je možno jej využít jako romantickou kulisu, nebo i pro vytápění.Krb dosahuje nižší účinnosti než plynový kondenzační kotel. Vzhledem k dostupnosti a pracnosti topení dřevem však teplo z plynového krbu není drahé. Plynový krb je mnohem bezpečnější topení, pro uživatele nezvyklého dennímu topení v kotlech na tuhá paliva než krb na dřevo. Nemusíte shánět dřevo, nezraníte se při topení.

Krb, včetně instalace, je v podobných cenových relacích, jako plynová kotelna.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Doporučené články