Betonové plotyJeště donedávna jsme si betonové ploty dovedli představit pouze jako fádní šedivou zeď kolem průmyslových areálů, popřípadě nápravných zařízení či jiných prostor. 

To dnes již ovšem neplatí, jelikož i betonový plot může být nejen účelným a pevným oplocením, ale také atraktivním a elegantním doplňkem pozemku rodinného domu. Originálního vzhledu se dosahuje plastičností povrchu například v podobě štípaného kamene, různým tvarováním desek a několika barevnými odstíny. Díky betonovému plotu stoupne hodnota celého vašeho obydlí.

Jak se betonový plot staví

Pokud potřebujete svůj pozemek oplotit co nejdříve, je betonový plot ideálním řešením. Jeho stavbu zvládnou poměrně snadno a rychle i dvě osoby. Princip spočívá v ukotvení sloupků do hloubky 60 cm ve vzdálenosti 2 m od sebe. Tak jsou totiž dlouhé desky o výšce půl metru. Sloupky můžete zabetonovat, nebo upevnit štěrkem a zeminou. Výška plotu je závislá na počtu desek, které se zasouvají do drážek ve sloupcích. Abyste dodrželi přesnou vzdálenost a neměli potíže se zasouváním desek, je dobré si při stavění sloupků vypomoci dvoumetrovým prknem. Chcete-li mít desky usazeny dokonale, můžete k jejich zafixování použít montážní pěnu nebo cementové lepidlo. Tím navíc zabráníte případným mezírkám, kterými by k vám mohli nakukovat zvědavci.

Přednosti betonového plotu

Vedle rychlosti a jednoduchosti výstavby mají betonové ploty i další výhody. Především je to větší míra bezpečnosti, neboť betonovou zeď vysokou 2-2,5 metru zloděj zdolá mnohem obtížněji než dřevěný či pletivový plot. Neocenitelné je také dokonalé soukromí a utlumení hluku z „vnějšího světa“. Naprostou výhodou ovšem je, že o betonový plot se nemusíte po dlouhá léta vůbec starat. Je odolný, pevný a jeho životnost je prakticky věčná, aniž byste se o něj museli jakkoliv starat. Pokud by došlo v budoucnu k poškození některé desky, jednoduše ji vysunete a nahradíte novou.

Betonové ploty

Kvalita betonových plotů

Velice kvalitní je celá struktura betonového plotu, jehož srdce tvoří svařovaná výztuž z betonářské oceli. Beton se používá výhradně certifikovaný, který je plně mrazuvzdorný. Díky technologii výroby a kvalitě veškerého použitého materiálu jsou betonové ploty pevné, odolné a tvrdé, ale zároveň rovněž velice pružné. 

Komentáře   

0 #2 DALIBOR888 2018-12-08 02:39
Nejsem moc velký fanda betonového oplocení, proto raději volím méně invazivní varianty, které netvoří bariéry mezi vámi a vaším okolím. Mysím si totiž, že to neprospívá nikomu. Raději jsem proto náš pozemek nechal oplotit kvalitním pletivem z http://www.amstor.cz/pletivo , které splní účel a zároveň nekazí výhled do okolí.
Citovat
0 #1 profile1850 2018-11-01 07:43
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://nakedamateurgallery.seemenaked.org/albums/userpics/10133/web-hosting-best-50098.jpg
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie