Ekologické prací prostředky

Ekologické prací prostředky

Každý dobrý nápad vedoucí k ochraně životního prostředí je nesmírně důležitý. Většině z nás stav přírody není lhostejný. Bohužel, s postupující životní úrovní si likvidujeme naše nejcennější bohatství. Vody v řekách jsou často znečišťovány nejrůznějšími chemikáliemi.

Čistírny odpadních vod jsou dnes sice na vysoké úrovni, ovšem některé zbytkové látky ani účinná čistící zařízení nezlikvidují. Proto je nanejvýš chvályhodné, že výrobci přicházejí na trh s ekologickými mycími a pracími prostředky. Platí to i pro ekologické prací prostředky TRI-BIO, při jejichž použití budete mít záruku nejen účinného praní prádla, ale praní bude navíc úspornější, neboť lze s tímto prostředkem prát při nižších teplotách. Hlavní předností je splnění vysokých nároků na ekologické dopady, které jsou u tohoto pracího prostředku minimální.

Prací prostředek TRI-BIO

Značka ekologického pracího prostředku TRI-BIO je vhodná také pro osoby s citlivou pokožkou, dále alergiky a astmatiky. Řada lidí je vesměs citlivá na běžné prací, mycí a čistící přípravky. TRI-BIO je dobrou volbou i pro citlivou dětskou pokožku, což ocení rodiče novorozeňat i větších ratolestí, u kterých se používáním pracího prostředku TRI-BIO okamžitě ztratí opruzeniny a jiné kožní reakce.

Z hlediska životního prostředí jsou ekologické a naprosto neškodné. Nemají žádné nepříznivé účinky na vodní svět, neškodí rostlinám, ani vodním živočichům. Proto je dobře, že stále více lidí se při nákupu pracích prostředků zaměřuje na ekologickou drogerii.

Přípravky řady TRI-BIO se v porovnání s konkurenčními pracími prostředky vyznačují menším obsahem látek škodících přírodě. Základem jejich výroby jsou látky přírodního rostlinného původu, které obsahují ryze přírodní enzymy a minerály. Prací síla je zajištěna enzymy, na rozdíl od konvenční drogerie, která je založena na vyšším podílu detergentů, tedy chemických čistících látek.
Ekologické přípravky a především prací prostředky TRI-BIO poznáte i podle jejich specifické vůně, jelikož nejsou parfemovány, což platí i o aviváži.

Pro citlivé osoby, zejména astmatiky, alergiky a malé děti je určena především řada sensitive, ve které najdete prací gel a tablety na praní. Například prací gel TRI-BIO Natural Sensitive je velmi účinný prací prostředek, který se vyrovná klasickým silným pracím produktům na chemické bázi. Můžete jej použít pro bílé nebo barevné prádlo, tento silný koncentrát v balení 1,42l vám vystačí pro 30 pracích dávek. Lidé trpící alergii a astmatem se nemusí obávat, neobsahuje barviva a není parfémován. Je šetrný i k jemné dětské pokožce. Jako všechny výrobky TRIO-BIO nebyl testován na zvířatech.

Z hlediska ochrany životního prostředí a snížení enormní zátěže nejrůznějších odpadů je pozitivním faktem, že i obaly těchto pracích prostředků jsou z recyklovatelných materiálů. Kromě drogerií zaměřených na ekologické přípravky, naleznete ekologické prací prostředky umožňující velice účinné praní při nižších teplotách také ZDE. Prací prostředky jsou šetrné nejen k přírodě a zdraví lidí, ale i k samotnému prádlu, které se díky tomuto prostředku zbaví i největších nečistot, přičemž praním daleko méně trpí.

ekologické prací prostředky