Jaké vybrat rozměry povlečení?

povlečení
Jaké vybrat rozměry povlečení?

Při výběru povlečení na nás vyskočí spousta čísel. V obchodech najdeme ložní prádlo v mnoha různých velikostech. Jak vybrat tu správnou, aby sedělo na polštář i pokrývku?

Jak vybrat správnou velikost povlaku na polštář?

Povlaky na polštáře jsou obvykle součástí setu povlečení, kde je i povlečení na přikrývku. Standardně jde o velikost buď 70x90 cm nebo 80x90 cm. Je tedy dobré si váš polštář před zakoupením přeměřit.

Pokud máte jinou velikost polštáře než je běžná, případně vlastníte třeba zdravotní polštář speciálního tvaru, můžete si povlak nechat přešít nebo ušít na míru.

Jaké zvolit rozměry povlečení přikrývky?

Při výběru povlečení na peřinu buďte obezřetní. Existuje totiž spousta rozměrů a je lehké se splést. Opět je nejlepší cestou přeměření vaší přikrývky. Ta bude pravděpodobně o 5 cm kratší, než povlečení, ale nelekejte se - je to běžné. Usnadňuje to totiž povlékání a obecně je vhodné, když má přikrývka uvnitř povlečení trošku místa.

Asi nejběžnější je velikost povlečení 140x200 cm. Poslední dobou ale spousta lidí dává přednost delším přikrývkám o rozměrech 140x220 cm. Čím dál populárnější jsou také extra velké přikrývky 240x220 cm pro dvojlůžko. Jen pozor, aby vám partner nekradl vaši část!

Rozměry povlečení do dětských postýlek

Při nákupu ložního prádla do dětských postýlek je také k dispozici poměrně velké množství rozměrů. Polštářek má nejčastěji velikost 40x60 nebo 50x70 cm. Rozměry peřinek pak nejčastěji najdeme tyto: 90x120, 90x130, 90x140 nebo 100x135 cm.

Také dětské povlečení do postýlek se prodává v sadě, která obsahuje jak povlak na přikrývku, tak i na polštář. Pohlídejte si, aby zakoupená sada povlečení obsahovala správné rozměry povlaku na polštář i povlaku na přikrývku, což někdy bývá problematické.