Jak zabezpečit bazén

Zastřešení bazénu
Jak zabezpečit bazén

Pořídili jste si bazén na zahradě a jste s ním spokojeni vy i vaše rodina. V létě nemusíte trávit čas na přeplněných koupalištích. Máte své soukromí a můžete se příjemně osvěžit v kteroukoliv denní nebo noční dobu. Zaplatili jste sice při jeho realizaci nezanedbatelnou částku, ale vyplatilo se.

Dalším krokem, kromě zakoupení nezbytné chemie a solárního ohřevu, by mělo být zabezpečení bazénu. Pokud si myslíte, že je to zbytečné, mýlíte se. Máte-li v rodině malé dítě, hrozí nebezpečí, že do vody spadne. Mezi nejčastější smrtelné úrazy malých dětí patří utonutí. Lesklá vodní hladina je přitahuje nebo jsou zaujati hrou. Pak stačí chvíle vaší nepozornosti…

A proto je dobré nenechat nic náhodě. Můžeme si pro zabezpečení bazénu zvolit několik variant.

  • Pevné oplocení po celém obvodu vodní plochy – mělo by mít výšku 110 cm, pevnou uzamykatelnou branku. U plotu se nesmí zapomenout např. židle nebo lavice ze zahradního nábytku. Branku je potřeba zamykat.
  • Aqua alarm – alarm do vody. Upevní se na hranu bazénu, část je ponořena. Při pádu do vody se spustí signalizace. Je možné jej nastavit tak, že po koupání, kdy je hladina v klidu, se zapne bezpečnostní režim.
  • Krycí plachty – jsou vhodné pro menší typy nad zemí, zabrání i napadání nečistot do vody a zčásti i vypařování.
  • Zastřešení bazénu – mobilní zastřešení se používá pro nadzemní, posuvné se využívají pro zapuštěné bazény. Nejen že zabrání pádu do vody, ale chrání bazén i před vnějšími vlivy. Tak prodlouží jeho životnost. A koupat se můžete i při nepříznivém počasí. Stěny nepropustí UV záření, voda nechladne tak rychle, její teplota je pak o 8°C vyšší než u nezastřešených. Protože dochází k menšímu znečišťování, nepotřebujete v tak velké míře chemické přípravky pro její úpravu, náklad na provoz je nižší. 

A v závěru nesmíme zapomínat také na plochy kolem místa koupání. Mokrá dlažba a kameny často dopomohly k úrazu. Proto je dobré použít dlaždice, umělý kámen nebo dřevoplast s protiskluzovou úpravou.

Jestliže chcete se svými dětmi v klidu a pohodě využít výhody domácího bazénu, nezapomeňte investovat do jeho zabezpečení. Na stránkách www.bazeny.cz si vyberete a jistě se vám vynaložené prostředky vyplatí.