Dřevostavby představují nadstandardní bydlení za nízké ceny

Dřevostavby
Dřevostavby představují nadstandardní bydlení za nízké ceny

Bydlet moderně znamená užívat si ekologicky šetrného a nízkonákladového bydlení, které nabízí dostatek prostoru pro celou rodinu.

Ekologické bydlení je spojené i s materiály, které mají k přírodě nejblíže, jde zejména o dřevo. Trend dřevostaveb je stále populárnější, dřevostavby zažívají velký boom a důvodem je nespočet výhod, které nabízí oproti klasickým zděným domům.

Co je to vlastně dřevostavba

Pokud bychom vás postavili před vzhledný zděný dům a před levné dřevostavby, které buduje například firma Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., jen stěží byste poznali, který z domů je ze dřeva. Moderní dřevostavby jsou moderními domy, které disponují nadstandardním vzhledem a vlastnostmi, které z nich dělají ideální volbu pro bydlení malých i velkých rodin. Základem dřevostaveb je pevná konstrukce z KVH hranolů, několikavrstvé obvodové zdivo se skvělou tepelnou izolací a v neposlední řadě vysoce kvalitní základy.

Výhody dřevostaveb

Pokud se rozhodujete mezi dřevostavbou a zděným domem, je vhodné znát základní rozdíly. Jako první se zaměříme na trvanlivost a odolnost. Nenechte se zmást tím, že má dřevo menší trvanlivost, stovky let staré sruby jsou důkazem, že tomu tak není. V případě dřevostaveb je kvalitní konstrukce doplněná vysoce kvalitními materiály, které její pevnost i trvanlivost ještě prodlužují.

Dále je vhodné vědět, že jsou dřevostavby nehořlavé a mají lepší statickou odolnost vůči ohni, než zděné domy.

Další výhodou je rychlost stavby, zatímco zděné domy se často budují i déle, než rok, do dřevostavby se můžete nastěhovat již do 3 měsíců od jejího objednání. Díky způsobu výstavby je možné je postavit v každém ročním období. Jsou výrazně lehčí, než zděné domy, to umožňuje budovat i značně slabší zdi, které vám ušetří mnoho místa. Ačkoliv mají stěny slabší, dokonale chrání před tepelnými ztrátami a tak u nich ušetříte i nemalé peníze za vytápění. Pokud si zvolíte dřevostavby na klíč, čeká vás výběr ze široké škály klasických domů i bungalovů, které vás zaujmou nejen moderním vzhledem, ale i nízkými cenami.

Dřevostavby představují nadstandardní bydlení za nízké ceny