Rozmach dřevostaveb dokazuje, že dřevo je materiál budoucnosti

Dřevostavba na klíč
Rozmach dřevostaveb dokazuje, že dřevo je materiál budoucnosti

Jen málokdo dnes touží po domě, který je drahý a náročný na provoz. V módě je bydlení ve jménu nízkých nákladů a ekologicky šetrných materiálů.

Hitem v bydlení se staly zejména dřevostavby, které lidé stále častěji preferují namísto běžných domů.

O dřevostavbách panuje mnoho pověr, někdo si myslí, že nic nevydrží a někdo zase, že jsou dražší, než běžné domy. Ani jedno není pravda. Moderní dřevostavby mají luxusní nádech a svou podobou byste je na první pohled jen stěží rozeznali od zděného domu. Jejich pořizovací náklady jsou značně levnější a to platí i o nárocích na provoz.

Čím dokáží dřevostavby překvapit

U moderních dřevostaveb se využívá nových technologií výstavby. Například česká společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o. staví levné dřevostavby na klíč, které dokáží svými parametry doslova šokovat. Základem je pevná konstrukce z KVH hranolů, pro stavbu se využívají masivní konstrukční prvky, dále sádrovláknité desky a inteligentní izolační materiály, které zajistí minimální energetickou ztrátu. Velmi překvapující je rychlost výstavby, která trvá často i necelé 3 měsíce. A není divu, pro výstavbu není potřeba využívat mokrých procesů a lze stavět v kterémkoliv ročním období.

Další výhody

Někteří lidí si myslí, že dřevostavby snadno shoří, to ovšem není pravda, moderní dřevostavby jsou nehořlavé a jejich statická pevnost je větší, než u betonu nebo oceli. Dřevostavby také šetří místo, oproti běžným domů, získáte na stejné zastavěné ploše až o 10-15 m2 místa podlahové plochy. Nemusíte se bát krátké životnosti. Všimli jste si, jak stovky let staré sruby a roubenky stále majestátně stojí? U dřevostaveb to není jiné, můžete se u nich těšit na dlouhou trvanlivost. Pokud jste se pro rodinný dům ještě nerozhodli, vyberte si raději ekologickou variantu, která vám zajistí příjemné a levné bydlení.

Rozmach dřevostaveb dokazuje, že dřevo je materiál budoucnosti