Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Home

Zastřešení bazénu – co si rozmyslet předem

Zastřešení bazénu
Zastřešení bazénu – co si rozmyslet předem

Bazény na našich zahradách přibývají jako houby po dešti. Nejedna domácnost už zjistila, jaké má bazén na vlastní zahradě výhody. V létě se nemusíte za koupáním nikam trmácet, nemusíte platit vstup, ani se v horkých dnech mačkat s ostatními lidmi a hledat prázdné místečko pro svou deku.

Venkovní bazén na zahradě je prostě skvělá věc pro celou rodinu. Současný trh nabízí nejrůznější typy bazénů, jako např. skimmerové, přelivové, laminátové, vypláštěné fólií atd. Pokud si některý z těchto venkovních bazénů pořídíte, záhy ovšem budete řešit nepříjemné komplikace a dobrý pocit z domácího koupání se pomalu vytratí. Do otevřeného bazénu mohou padat nečistoty, jako je listí z okolních stromů, drobná semínka, hmyz apod. V případě deště se zhorší kvalita vody, přes noc se voda samozřejmě ochladí. V neposlední řadě je třeba neustále dávat pozor na malé děti a na domácí mazlíčky, aby při svém skotačení nespadli do bazénu (jestliže je vybudován v úrovni terénu).

Všech uvedených starostí se snadno zbavíte jednoduchým řešením, které spočívá v zastřešení. Kromě toho, že se do vody nedostanou žádné nečistoty z okolí, voda přes noc nevychladne a vaše děti i domácí miláčky snadno uhlídáte, získáte i další výhodu: výrazné prodloužení koupací sezóny.

Druhy zastřešení

Samotné zastřešení bazénů se provádí v řadách variant. Pokud máte malou zahradu a bazén v těsné blízkosti domu, je vhodné tzv. zastřešení na zeď. K tomu si vyberete například model Dallas nebo Casablanca v širokém spektru barev a vybavení. Většina zastřešovacích systémů je tvořena hliníkovou konstrukcí s antikorozní úpravou a polykarbonátovou výplní, která je buď průhledná, nebo různě zabarvená. Polykarbonát s UV filtrem je moderní plastickou hmotou, ta se vyznačuje nízkou hmotností a zároveň potřebnou odolností vůči nárazům včetně krupobití či nechtěnému úderu tvrdým předmětem.

Jaké zastřešení lze doporučit

Pro venkovní bazény zapuštěné do terénu je ideální zastřešení bazénu od Albixonu. Vyrábí se zpravidla bez kolejniček. Albixon je jedinou českou firmou, která zhotovuje a prodává bazény i zastřešení. Rovněž nabízí veškeré bazénové příslušenství, ale vyřeší i vaši terasu a zahradu. Zastřešení bazénu od Albixonu si pohodlně vyberete v katalogu firmy Albixon a zakoupit jej lze např. v e-shopu na internetu.

Zastřešení bazénu – co si rozmyslet předem