Záložní zdroje s fotovoltaikouNastupuje nám nová generace záložních zdrojů. Fotovoltaické kolektory se zvýšením jejich produkce a snížením ceny, začínají objevovat všude. Již i na autech. Proč je nevyužít k nouzovému zásobování elektřinou? Na záložní zdroje lze výhodně využít i kotlíkovou dotaci, to máte 70 – 85 %.

Jaké vlastnosti přidává běžným záložním zdrojům fotovoltaice?

Umožňuje dosáhnout v podstatě bezedného záložního zdroje. Pokud se vybije, obecně, druhý den se zase nabije sám. A zadarmo. Současně fotovoltaika dokáže krýt ztráty akumulátoru, při běžném dobíjení akumulátoru.

Navíc, fotovoltaika dokáže zásobovat domácí spotřebiče elektřinou 230 V. Tedy, záložní zdroj si vydělává sám na sebe.

Záložní zdroj

Běžný záložní zdroj peníze nevydělává. Jen spotřebovává elektřinu. Záložní zdroj dokáže zásobovat nejen oběhové čerpadlo, nebo kotel, ale třeba i ledničku a LED osvětlení. A to je důležité. Když před pár lety vypadla elektřina na 3 týdny, nejhorší byly kazící se mrazničky, přesto, že venku mrzlo a byla spousta sněhu. 

Záložní zdroje s fotovoltaikou

Opravdoví preppeři mohou záložním zdrojem zajišťovat i vodu ze studny. A máte doma civilizaci. Světlo, teplo, vodu a ledničku. A elektřinu 230 V. Máte – li k tomu plný sklep paliva, zimu přežijete.

Jak říká staré baťovské heslo: „ Kdo je připraven, není ohrožen“. Vy můžete býti řádně zajištěni.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Záložní zdroje

 

 

Komentáře   

0 #2 Sám se zaplatí 2016-10-16 11:12
fotovoltaický záložní zdroj, neboť vám vydělává. Fakt nová generace. Třeba vyrobí 1000 kWh ročně, to máte , dle sazby, klidně 5000,- Kč.
Citovat
0 #1 Utáhlo by to i studn 2016-10-16 10:08
u ? Voda, to je základní problém měst při výpadku civilizace. http://www.bydleti.cz/trendy/295-studna-dava-svetlo-teplo-vodu-a-elektrinu
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie