Záložní zdroje s fotovoltaikou

Záložní zdroj
Záložní zdroje s fotovoltaikou

Nastupuje nám nová generace záložních zdrojů. Fotovoltaické kolektory se zvýšením jejich produkce a snížením ceny, začínají objevovat všude. Již i na autech. Proč je nevyužít k nouzovému zásobování elektřinou? Na záložní zdroje lze výhodně využít i kotlíkovou dotaci, to máte 70 – 85 %.

Jaké vlastnosti přidává běžným záložním zdrojům fotovoltaice?

Umožňuje dosáhnout v podstatě bezedného záložního zdroje. Pokud se vybije, obecně, druhý den se zase nabije sám. A zadarmo. Současně fotovoltaika dokáže krýt ztráty akumulátoru, při běžném dobíjení akumulátoru.

Navíc, fotovoltaika dokáže zásobovat domácí spotřebiče elektřinou 230 V. Tedy, záložní zdroj si vydělává sám na sebe.

Záložní zdroj

Běžný záložní zdroj peníze nevydělává. Jen spotřebovává elektřinu. Záložní zdroj dokáže zásobovat nejen oběhové čerpadlo, nebo kotel, ale třeba i ledničku a LED osvětlení. A to je důležité. Když před pár lety vypadla elektřina na 3 týdny, nejhorší byly kazící se mrazničky, přesto, že venku mrzlo a byla spousta sněhu. 

Opravdoví preppeři mohou záložním zdrojem zajišťovat i vodu ze studny. A máte doma civilizaci. Světlo, teplo, vodu a ledničku. A elektřinu 230 V. Máte – li k tomu plný sklep paliva, zimu přežijete.

Jak říká staré baťovské heslo: „ Kdo je připraven, není ohrožen“. Vy můžete býti řádně zajištěni.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Záložní zdroje