Bylinkové medy – dvě přírodní síly v jednom

Bylinkové medy
Bylinkové medy – dvě přírodní síly v jednom

Již tisíce let využívá lidstvo léčivé účinky medu a také si pochutnává na medem slazených pochoutkách. Obliba medových produktů roste v posledních letech díky snaze omezit nezdravé slazení cukrem a zkvalitnit své stravování. Stejně dlouho se také léčíme bylinkami, ať už je používáme v čajích, pokrmech, na obklady nebo z nich vyrábíme bylinné masti a další léky.

O blahodárném účinku medu a bylinek asi nikdo nepochybuje, ale co když se med a bylinky spojí do jednoho výrobku? Získáme dvě přírodní síly v jednom, ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, kombinující květový pastový med (98,4 %) a extrakty z léčivých bylin (1,6 %). Mezi nejpopulárnější patří med s heřmánkem, který je známý svými protizánětlivými účinky a blahodárným vlivem na zažívací ústrojí. Když se heřmánek spojí s medem, vznikne super zdravá potravina, stejně jako je tomu při kombinaci medu s dalšími bylinkami.

Rakytník posiluje obranyschopnost organismu, což se může hodit i pro náš aktuální boj s viry, a ve spojení s medem ho sní i ti, kteří by ho jinak nespolkli. Imunitu podporuje také ženšen, který podle východní medicíny i prodlužuje život. Snižuje únavu a vyčerpání, má kladný vliv na psychiku, hladinu cukru v krvi i sexualitu. S medem je to energetická bomba. Ostropestřec mariánský podporuje správnou funkci jater, pomáhá udržovat normální funkci srdce a správnou hladiny cukru.

Jednou z nejaromatičtějších bylin je máta. Med s mátou se hodí na slazení čajů i výrobu lahodného medového nápoje. Echinacea podporuje správnou funkci dýchacích a močových cest i imunitního systému a s medem výborně chutná. Šípkový med je také perfektní na slazení čaje, nebo si z něj můžete vyrobit medový nápoj s lehkou příchutí šípků, které obsahují hodně vitamínu C a posilují tělo pro boj s infekcemi. Mletý mák asi většina lidí za bylinku nepovažuje, ale i on má své léčivé účinky, protože je bohatým zdrojem vápníku. Makový med se hodí třeba na přislazení kaše a dalších sladkých pokrmů a milovníkům máku bude určitě chutnat i samotný. Více o bylinkových medech najdete na webu meduska.cz.