Kvalitní hrnce – základ dobrého jídla

hrnce
Kvalitní hrnce – základ dobrého jídla

Každý, kdo doma vaří víc než čaj, nebo vajíčka ví, že základem úspěchu je skutečně kvalitní nádobí. Může pomoci nejen kuchařským kouzelníkům, ale zachránit i ty, co s vařením teprve začínají.

Ať už si vyberete nerezové nádobí, nebo nádobí s nepřilnavým povrchem, důležitá je kvalita. Levné hrnce sice mohou vypadat skvěle, ale po první přípravě nějakého trochu složitějšího pokrmu.

Skvělou kvalitou i užitnými vlastnostmi vynikají kastroly, rendlíky, hrnce, pánve a další výrobky s českou značkou KOLIMAX. V nerezové variantě tak najdete například hrnce s průměrem od 15 do 26 cm, samozřejmě s poklicemi. Největší hrnec má objem 8 l. Nerezové nádobí KOLIMAX si můžete v e-shopu vybrat jak jednotlivě, tak v sadách od tří do 12 dílů. Sady nádobí z řady CERAMMAX mají keramický vnitřní povrch, řada COMFORT GREEN má zelený keramický povrch zvenku, zatímco vnitřní je nerezový.

Nádobí s nepřilnavým povrchem je velmi praktické a nahrává také modernímu stylu přípravy pokrmů s minimem tuku. Jsou vybaveny vysoce odolným keramickým povrchem GRANITEC od švýcarského výrobce ILAG. Rovněž toto nádobí je v nabídce jak po jednotlivých kusech, tak i sadách. Pánve KOLIMAX se dodávají také s mramorovým povrchem MRAMORA v šedé, nebo černé barvě. KOLIMAX vyrábí také tlakové hrnce BIOMAX s BIO ventilem, které jsou určeny pro zdravé a zároveň ekonomicky výhodné vaření. Díky akumulačnímu sendvičovému dnu A-THERM INDUCTION se při vaření spoří energie, což je při rostoucích cenách plynu i elektřiny významný benefit.

Pro přípravu a servírování jídel se objevuje i řada novinek, například solná deska v nerezovém držáku, a koupit si můžete i populární WOK pánve se stojánkem. Speciální nádobí vyžaduje i vaření v páře. V nabídce jsou nádoby pro vaření v parních troubách AEG a ELECTROLUX, které si lze ve stejném e-shopu také zakoupit.