Proč je do dětského pokoje nejlepší volbou koberec

koberec
Proč je do dětského pokoje nejlepší volbou koberec

Podle odborníků je nejvhodnějším povrchem do dětského pokoje koberec. Proč? Jaké jsou jeho výhody a jakým situacím může koberec předejít? Ponořte se do následujících řádků a zjistíte, že koberec nemusí být pouhou dekorací místnosti, ale může mít i další přínosy.

Koberec jako bojovník proti dětským nemocem

Ačkoliv oblíbenost koberců začíná v některých českých domácnostech upadat, zejména do dětského pokoje se jedná o nejlepší volbu. Nejenom, že celé místnosti dodají na útulnosti, ale také ji zateplí. Což je důležité, protože děti tráví spoustu času hraním na zemi – a koberec snižuje riziko nastydnutí od nohu. Navíc se dětské koberce vyrábí i s pestrými obrázky a dalšími výjevy, které si děti zamilují.

Prevence proti sousedským neshodám

Lidé, kteří mají malé děti a bydlí v panelovém domě, nedají na praktické kusové koberce dopustit. Snižují totiž hluk a tím předchází sousedským nepokojům a stěžování si na příliš hlučné děti. Pro děti je totiž život hrou a při hraní bývají hlučné a často dupou. A právě tyto otřesy a hluk způsobený dupotem dokáže koberec snížit.

Učební pomůcka pro nejmenší

Jak jsme již nastínili, koberce se vyrábí v pestrých barevných i grafických provedeních. Ti nejmenší je tak mohou využívat také jako učební pomůcku. Díky motivům, které jsou na koberci vyobrazeny, si mohou děti zpříjemnit učení barev, číslic nebo poznávání zvířat. Zkrátka a dobře, i díky koberci můžete praktikovat učení hrou.

Koberec je nejvhodnějším povrchem do dětského pokoje hned z několika důvodů. Zabrání tomu, aby děti nastydly od nohou, ztlumí jejich dupání, a dokonce poslouží i jako učební materiál. A pokud vás trápí nevhodnost koberce pro alergiky, moderní syntetické koberce jsou hypoalergenní, a se správnou a pravidelnou údržbou nehrozí, že by se v nich zachycoval prach.

Zdroj obrázku: Alena Ozerova / Shutterstock.com