Typy podložek na matraci

matrace
Typy podložek na matraci

Vaše matrace již má své nejlepší období za sebou, takže na ní cítíte každý hrbolek a nerovnost? Spaním na nevhodné matraci si můžete přivodit nepříjemné bolesti zad a další zdravotní komplikace. Nová matrace však není zrovna levná záležitost. Jak si tedy opět dopřát zdravý, kvalitní spánek a neutratit přitom balík? Víme jak na to!

Podložky na matrace jsou skvělým řešením pro všechny, kterým už stávající matrace neslouží jak by měla. Rozhodli jste se také pozvednout kvalitu vašeho spánku na vyšší úroveň a nevíte, která podložka pro vás bude ta pravá? Poradíme!

Podložka na matraci ve vaší ložnici nesmí chybět!

Kvalitní podložka na matraci, neboli čabraka, poskytuje hned několik benefitů, které oceníte i vy.

● Vylepší vaši matraci

Dobrá podložka účinně vyrovná kdejaký hrbol na lůžku a významně vylepší matraci. Vaše postel se stane měkčím a komfortnějším místem pro váš klidný odpočinek, snadno a rychle. 

● Chrání postel

Podložka kromě pohodlí přináší i další výhodu, pomáhá totiž významně prodloužit životnost vaší matrace. Chrání ji před prachem, potem, dalším znečištěním a samozřejmě i před fyzickým poškozením.

● Hygiena především 

Podložka na matraci je zkrátka nezastupitelná i z hygienického hlediska. Narozdíl od matrace totiž velmi snadno vyperete sejmutelný potah a udržíte tak postel čistou, voňavou a svěží. Některé podložky jsou navíc doplněné o částice aktivního stříbra, které mají antibakteriální účinky a vy si tak můžete dopřát pohodlí v krásně čisté posteli.

Jakou podložku vybrat?

Podložky na matrace se dnes vyrábí v různých provedeních, každý si tak přijde na své. Výplň tvoří nejčastěji duté vlákno, které je mimořádně lehké, vzdušné a nadýchané. Pyšní se také skvělými tepelně izolačními vlastnostmi a dobrou tvarovou pamětí.

 

Povrch podložky je nejčastěji vyroben z bavlny či polyesteru v různých úpravách. Podložka na matraci je velmi vhodná pro alergiky, protože výplň z dutého vlákna nepráší a narozdíl od péřových lůžkovin se v něm tak nedrží roztoči. Alergici ocení také speciální vyvařovací podložku, kterou lze prát v domácí pračce při teplotě vody do 95°C a sušit ji můžete až při teplotě do cca 120°C. Zbavíte se tak s jistotou veškerých roztočů a dalších mikroorganismů.

Pokud máte velmi citlivou pokožku, podívejte se na podložku, jejíž povrchovou úpravu tvoří organická 100% Bio bavlna, která je k pokožce mimořádně šetrná. Organická bavlna je velice prodyšná a komfortní, takže se vám díky ní bude krásně spát.

Léto nebo zima, podložka je správná volba pro každé roční období

Pokud si chcete dopřát maximální komfort, potěší vás také podložka z bavlny, jejíž náplň tvoří bambusová vlákna. Díky nim je zajištěný dokonalý odvod vlhkosti a termoregulaci, což se hodí zejména v létě.

 

Na horké letní noci je velmi vhodná také podložka na matraci s chladivým efektem, která obsahuje tkaninu Coolmax. Tato tkanina byla původně vyvinuta k výrobě funkčních sportovních oděvů, perfektně odvádí pot a zajistí vám tak pohodlí i v horkém prostředí.

Měkká podložka na matraci bude skvělým pomocníkem v každém ročním období, v zimě vás zahřeje, v létě příjemně ochladí a vy si konečně užijete klidný a nerušený spánek. Pokud jste se rozhodli, že kvalitní podložka na matraci bude to pravé i pro vás, navštivte stránky českého výrobce lůžkovin Picaso Manufactury, kde si vyberete správnou podložku pro váš zdravý spánek.