Vdechněte svému domovu život s designovým nábytkem z masivu

nábytek
Vdechněte svému domovu život s designovým nábytkem z masivu

Mluvíme-li o masivním nábytku, tedy vybavení z toho nejkvalitnějšího a nejprecizněji zpracovaného dřeva, mnoha lidem se vybaví stylově ne příliš zajímavé retro kousky. To ale naštěstí není realitou současnosti. V posledních letech se totiž vzhled nábytku z masivního dřeva povedeně přiblížil požadavkům moderních interiérů. A tak v obchodech s kvalitním dřevěným vybavením do domácnosti, ale i kanceláře a exteriéru, naleznete skutečně designové kousky, z nichž si vyberete to pravé, ať už je váš domov vybaven v jakémkoliv stylu.

Masivní dřevo ale kromě lákavého vzezření přináší také neoddiskutovatelnou bytelnost. Nábytek z tohoto materiálu přežívá v rodinách klidně i po generace. A proto, patříte-li mezi milovníky luxusních výrobků nadstandardní kvality, měl by pro váš domov být dřevěný masiv jasnou volbou.

Vybavení z masivního dřeva najde své místo i u vás doma

Mezi velké výhody nábytku z masivního dřeva patří bezesporu taktéž to, že se jedná o ekologicky šetrný materiál, do něhož se při jeho zpracování zcela minimálně zasahuje. Jde především o to, aby si masiv před tím, než se z něho začne vyrábět nábytek, dostatečně odpočinul. Surové dřevo totiž ještě nějakou dobu takzvaně pracuje. To znamená, že s vysycháním postupně mění svůj tvar, až je nakonec tvarově stálé, a tedy vhodné k dalšímu zpracování. Suky, svalovitost a struktura dřeva jsou originálním a velmi ozdobným prvkem, jenž přidává nábytku na zajímavosti. Stejně tak ale atmosféru vašeho domova zútulní příjemná přirozená vůně charakteristická právě pro kvalitní masivní dřevo.

Díky profesionálním internetovým obchodům, jako je kupříkladu ten na následujícím odkazu https://drevenakrajina.cz/, může váš nábytek, ale třeba i praktické úložné prostory, působit jako velmi zdařilý designový prvek v daném prostoru. Pořídit si domů můžete jak jednotlivé skvostné kousky, které budou ozdobou místnosti a svým originálním vzhledem upoutají pohled každého, tak celé série nábytku ve vybraném stylu. Barevně a vzhledově sladit vybavení z masivního dřeva v rámci jednoho pokoje, ale klidně i v celém bytě, je skvělým nápadem zejména v interiérech minimalistického a nekomplikovaného rázu. Naopak bohémské a romantické byty nejlépe doplníte zmiňovanými výraznými solitéry z nádherného masivního dřeva.

Jak si vybrat nábytek z masivu?

Pomineme-li zcela základní kritéria výběru, jako je kupříkladu velikost, barevné zpracování nebo styl, je především vhodné zaměřit se na praktickou stránku věci. Totiž na tvrdost a nosnost dřeva. Trh totiž obecně nabízí různá dřeva různých tvrdostí, což ovlivňuje nejen vzhled přírodního dřeva, ale také bytelnost nábytku. Pokud hledáte kupříkladu manželskou postel pro štíhlý pár, můžete si zvolit klidně smrkové či borovicové dřevo. Pokud ale pořizujete třeba set židlí pro rodinku kulturistů, sáhněte raději po bukovém, dubovém či javorovém dřevě. Střední cestou pak je masivní dřevo z jilmu, břízy, olše nebo modřínu. A pokud vás zajímá, který druh dřeva je vhodný k vystavení nejvyšší zátěži, je to mahagonové a ebenové dřevo.