Vyberte správné a kvalitní venkovní osvětlení

venkovní osvětlení
Vyberte správné a kvalitní venkovní osvětlení

Čeká vás výběr venkovního osvětlení vstupních dveří, domu, příjezdové cesty nebo zahrady? Poradíme vám, podle čeho jednoduše poznáte, že je osvětlení vhodné na ven a také na jaké důležité parametry byste se měli při výběru zaměřit.

Jak poznat, že je osvětlení vhodné na ven?

Venkovní osvětlení poznáte podle stupně krytí. Tento parametr, který se označuje jako IP, ukazuje ochranu proti vlhkosti a prachu. V případě venkovních světel by se měl nacházet v rozmezí od IP44 až po IP68.

Podle čeho venkovní světlo vybírat?

V první řadě by mělo být světlo dostatečně odolné proti vnějším vlivům, to snadno poznáte podle již zmíněného stupně krytí. Světlo byste samozřejmě měli vybírat také s ohledem na design a barvu a zvolit takové světlo, které se vyznačuje snadnou údržbou. Dále byste se měli také zaměřit na to, jak dlouho světlo vydrží svítit a také zda je úsporné.

Šetřete s úspornými LED světly

Pokud je pro vás podstatná nízká spotřeba energie, neuděláte krok vedle, pokud zvolíte venkovní osvětlení s technologií LED. LED světla se vyrábějí v mnoha různých provedeních. Oblíbené jsou zejména nástěnné reflektory. Kolik peněz a energie ušetříte s LED osvětlením? To ujistíte pomocí kalkulačky úspory ZDE.

Volba světla podle umístění

Venkovní světlo byste měli vybírat podle toho, kam ho plánujete umístit. Jiná světla se hodí k zahradnímu jezírku, jiná pro práci na zahradě a jiná na příjezdovou cestu. Například na nasvícení keřů nebo skalky na zahradě stačí orientační světla.

Venkovní LED osvětlení s čidlem

V případě, že budete světlo umísťovat do míst, kde se často pohybujete, ať už je řeč o terase nebo vstupních dveřích, jistě oceníte venkovní osvětlení s čidlem. Čidlo se rozsvítí ve chvíli, kdy zaznamená pohyb a také se samo zhasne. Nebudete tak muset po tmě šátrat po vypínači a navíc takováto světla šetří energii.

Náš tip: Širokou nabídku venkovního a interiérového osvětlení naleznete ZDE.