Uklizená domácnost nás dobíjí energií. Jak se zbavit chaosu a nepořádku?

nepořádek
Uklizená domácnost nás dobíjí energií. Jak se zbavit chaosu a nepořádku?

Existují různé způsoby, jak si zlepšit náladu. Skvělými pomocníky je například čokoláda, kousek dortu po náročném dni nebo horká lázeň. Věděli jste ale, že velký vliv na vaši náladu má také prostředí, ve kterém žijete? Bylo vědecky dokázáno, že pobyt v uklizené domácnosti stimuluje vaši náladu, a naopak v chaotickém prostředí propadáme snadněji úzkostným stavům a jsme neklidní.

Začněte již od vchodových dveří

Aby byla vaše domácnost harmonická, začněte již od předsíně. Praktickými pomocníky, díky kterým se bude pořádek v předsíni udržovat snáze, jsou: botník, věšák a dostatek šatních skříní. Naučte se po každém návratu domů uložit na své místo boty, ale také zbytek oblečení. Uvidíte, že předsíň bude díky tomu čistší a mnohem snazší na úklid.

Všechno má své místo

Pravidlo o tom, že všechno má své místo, uplatňujte i v dalších místnostech. Nedovolte například, aby se gauč ztratil pod nánosem časopisů, oblečení a dalších věcí. Obývací pokoj by měl místem, kde si můžete v klidu odpočinout. Čím uklizenější bude, tím lépe se v něm budete cítit a snáze se vám v něm bude relaxovat. Samozřejmě ale nezapomínejte ani na další místnosti. Kuchyňskou linku udržujte čistou, stejně jako jídelní stůl.

Pro lepší spánek si ukliďte v ložnici

Nezapomínejte ani na ložnici. Věděli jste, že nepořádek v ložnici může vést k problémům se spaním? Zabránit tomu můžete jednoduše: uklidíte si v ložnici. Uvidíte, že i tato nepatrná změna může zlepšit váš spánek, a každé ráno se budete budit šťastní a plní energie.

Uklizená domácnost má takřka léčebné účinky. Pobyt v prostředí, ve kterém má všechno své místo, vám dodá energii a zlepší náladu. Domácnost, ve které jsou boty uložené v botníku, šaty ve skříních, gauč dominujte obývacímu pokoji a láká k posezení, kuchyňská linka září čistotou a nikde se nic nepovaluje, je domácnost, ve které je radost pobývat.

Zdroj obrázku: Proxima Studio / Shutterstock.com