Proč si domů pořídit čističku vzduchu s ionizátorem? Má to několik výhod

čistička vzduchu
Proč si domů pořídit čističku vzduchu s ionizátorem? Má to několik výhod

Jarní období většina lidí netrpělivě očekává. Těší se na teplé dny, výlety do přírody i práci na zahrádce. Jaro však s sebou nepřináší jen hřejivé sluneční paprsky, ale také problémy alergikům. Začínají totiž kvést stromy, keře a traviny, které patří k silným alergenům. Omezit jejich nepříjemné účinky může pomoct čistička vzduchu s ionizátorem.

Odstraňování alergenů a nečistot

Jednou z největších výhod čističek vzduchu s ionizátorem je jejich schopnost odstraňovat z ovzduší v domácnosti:

● alergeny,

● plísně,

● prach,

● zápach,

● nečistoty.

Tímto vytvářejí příjemnější prostředí pro osoby, které trpí alergiemi. I díky tomu jsou nezbytným vybavením bytu každého alergika, který chce omezit zdroj svých potíží.

Využijí je ale také ti, jež žijí v blízkosti rušné komunikace, takže o škodliviny nemají ve svém bytě nouzi. Ionizátor je schopen odstranit i zápach, a to nejen z cigaretového kouře, ale třeba od domácích mazlíčků. Ionizace vzduchu může zlepšit náladu, snížit únavu a zlepšit koncentraci. Ve skutečnost se jedná o generátor záporných iontů, které urychlují shlukování částic prachu, čím zvyšují účinnost filtrace.

Podle čeho čističku vzduchu vybírat

Na současném trhu najdete různé modely čističek. Před jejich nákupem je nutné zvážit velikost místnosti, kterou budou čistit. Důležitým parametrem je hlučnost. Nezapomeňte, že domácí čistička vzduchu s ionizátorem bude pracovat celý den i noc. Určitě nechcete, aby vás její hluk rušil ze spánku.

Popřemýšlet byste měli i nad volbou vhodného filtru. Na výběr je HEPA (ideální pro alergiky), vodní, uhlíkový, fotokatalytický. Každý nabízí něco jiného, rozdíl je také v ceně a životnosti. Neméně podstatným faktorem je spotřeba elektrické energie. Zde platí, že čím menší příkon, tím méně zaplatíte za elektřinu. Práci s čističkou vzduchu vám usnadní její ovládání prostřednictvím aplikace a chytrého mobilu.

S čističkou vzduchu s ionizátorem zlepšíte ovzduší ve svém domově. Určitě stojí za to si ji pořídit.

Zdroj obrázku: RossHelen / Shutterstock.com