LED osvětlení

Žárovka Philips
LED osvětlení

Osvětlení na bázi LED technologie je výhodné a oblíbené především z hlediska úspornosti.

Kvalitní LED svítidla, žárovky a další světelné zdroje na této bázi zakoupíte v kamenné prodejně i e-shopu společnosti LED LINE s.r.o., která je přímým dovozcem firmy Philips. Pořídíte zde led žárovky, led zářivky, led pásky, led panely a v neposlední řadě také napájecí transformátory a veškeré příslušenství k LED technologii.

Proč je LED osvětlení hitem?

LED osvětlení je trendem posledních let. Jeho efekt spočívá především v úspoře elektrické energie. Klasické vláknové žárovky se nahrazují těmito moderními zdroji jak v domácnostech, tak i ve veřejných prostorách, jako jsou obchody, kanceláře, hotely atd. Kromě šetření elektřinou se LED žárovky vyznačují mnohonásobně delší životností. Například stále oblíbenější LED zářivka dosáhne až neskutečného počtu 70 tisíc hodin svícení bez poruchy. Oproti klasickým zářivkám mají nejen nižší spotřebu elektrického proudu, ale také okamžité nastartování světla.

LED osvětlení je oblíbené v domácnostech také v podobě bodových svítidel. Módní, ale i velice praktickou záležitostí se stávají stropní podhledy. Jejich efekt spočívá v možnosti ukrytí všech elektrických kabelů i přívodů k počítačům a dalším spotřebičům. Pohledy jsou výhodné i vzhledem ke sníženému stropu. Ušetří se za teplo a umístění žárovek není komplikované. Do podhledů stačí vyříznout malé kulaté otvory, v nichž jsou osazeny bodové led žárovky. Díky tomu lze světlo nasměrovat podle potřeby, nebo rovnoměrně rozptýlit po celé místnosti.

Klasické žárovky nahrazeny LED technologií

Klasické žárovky a zářivky se stále více nahrazují úspornými LED panely. Jsou k dostání v mnoha typech. Od podhledových, přes závěsné až po vestavné. Všechny mají řadu výhod - především dlouhou životnost, tichý chod a nekmitající světlo (ne jako u klasické zářivky).

K úspornému osvětlení kuchyňské linky nebo interiérového schodiště použijte praktický LED pásek. Jedná se o led diody vsazené do ohebného samolepícího pásu. Výhodou je možnost zkrácení pásu na potřebnou délku, možnost výběru led pásek do interiéru i pro venkovní použití, stejně tak různé svítivosti i barev.