Co byste měli vědět o tepelném čerpadlu se systémem vzduch – voda?

Modely tepelných čerpadel
Co byste měli vědět o tepelném čerpadlu se systémem vzduch – voda?

Pojďte se s námi dnes podívat na fakta, která byste měli vzít v potaz v případě, že se aktuálně rozhodujete, jakým systém topení budete užívat u Vás doma s tím, že jedním z kandidátů je tepelné čerpadlo se systémem vzduch-voda.

1. V mrazech klesá jeho výkonnost
Při teplotách kolem – 15 stupňů Celsia výrazně klesá výkonnost tepelného čerpadla, kdy tento zdroj není schopen pokrýt celou spotřebu tepla. Nedostatečný přísun tepla je znát zejména v případě, kdy je dům vytápěn radiátorovým topením, které je, v porovnání s tím podlahovým, náročnější na objem dodávaného tepla. 

Z důvodu výše uvedeného tedy tepelné čerpadlo vzduch-voda slouží v zimě někdy jen jako doplňkový zdroj tepla.

2. Nízká pořizovací cena a nároky na stavbu
Výhodou tepelného čerpadla vzduch-voda je, že má nízké pořizovací i servisní náklady. Tento systém tepelného čerpadla je zároveň velmi nenáročný na místo, nezabírá žádné velké plochy a k instalaci nejsou potřeba žádné výrazné úpravy nemovitosti.

3. Vhodný na ohřev bazénů a teplé vody v létě
Kombinace nízkých pořizovacích nákladů a vysoké efektivity v případě vyšších teplot dělá z tepelného čerpadla voda-vzduch ideální prostředek pro ohřev vody v bazénech a výrobu teplé vody v době, kdy se teploty pohybují nad 10 stupni Celsia.

4. Pozor, fouká…
Proudění vzduchu v přívodní rouře logicky vytváří hluk. Ten pak může rušit nejen obyvatele domu, u kterého je toto tepelné čerpadlo instalováno, ale také majitele okolních domů.

Při vybírání neváhejte oslovit odborníka
Internet je plný rad, vhodnost jednotlivých systémů tepelných čerpadel však nejlépe posoudí odborník přímo na místě – u Vás doma. Tím, že se s žádostí o radu obrátíte na znalce, odstraníte riziko, že investujete peníze do zařízení, které nedokáže splnit Vaše nároky na generované teplo bez ohledu na povětrnostní podmínky.