Podlahové topení pro rekonstrukce domů, bytů, muzeí a zámků.

Ploché vytápění
Podlahové topení pro rekonstrukce domů, bytů, muzeí a zámků.

Špičková kvalita někdy může být velmi levná, i když na první pohled to tak nevypadá.

Plošné podlahové topení určitě znáte. Je velmi široce používáno v německy mluvících zemích a Maďarsku. Proč? Protože je to velmi výhodné. Používá se nejen u rekonstrukcí domů, ale ve velkém i pro muzea, galerie a podobně.

Jaké jsou hlavní výhody plošného podlahového otopného systému? 

Mezi základní konstrukční výhody patří nízká stavební výška. Pouhých 30 mm. Odpadají vám tak náklady spojené s výškou úprav podlah u rekonstrukcí, a ty právě nebývají nijak nízké. Další výhodou je velmi rychlý výkon. Zpravidla se na desky pokládá plovoucí podlaha nebo dřevěná podlaha. Tedy suché systémy bez zálivky betonem, nebo anhydritem. A právě zde se projevuje výhoda deskového podlahového topení. Plného výkonu dosahuje podlahové topení v čase kolem 4 minut! Jde tedy o pohotové podlahové vytápění.

Je drahé plošné podlahové topení?

Jeden majitel vily Pod Slavínem v Bratislavě si nechal vypracovat nabídku na rekonstrukci stávající vily plošným podlahovým topením. Po předložení nabídky potenciální dodavatele odmítnul, řka, že nic tak drahého nechce.
Po půl roce jim sám zavolal, a omluvil se jim, s tím, že když si sečetl všechny ostatní stavební náklady, s rekonstrukcí domu spojenými, plošné podlahové topení je dokonce o 60 % levnější, než nejnižší nabídka, kterou dostal. Kdy tedy mohou nastoupit.
Kvalita tedy nemusí být drahá. A to, co je na první pohled dražší, může být v součtu nakonec nejlevnější varianta.

Autor: Ing. Pavel Sýkora, energetický specialista
Zdroj: www.masterenergy.cz