zahradaPodle britského průzkumu mezi majiteli domu se zahrádkou, uskutečněného pod značkou přípravku proti plevelům Roundup Gel, je sousedova zahrada skutečně vnímaná jako zelenější. Výzkumníci zjistili, že až 42 % britských majitelů domů hledí se závistí přes plot a touží mít tak dokonale upravený trávník, kvetoucí truhlíky s květinami a nóbl zahradní nábytek jako má soused. 
 
Studie pokračuje tvrzením, že čtvrtina Britů přiznává konkurenční boj o nejlepší zahradu na své ulici.  8 % z dotazovaných dospělých dokonce uvedlo, že by byli schopni sabotovat sousedův záhon. Třetina účastníků studie pro Roundup uvedla, že by si přáli, aby jejich zahrada vypadala tak působivě jako u jejich sousedů. 
Nejsilnějším faktorem a důvodem k žárlivosti byl fakt, že lidé na ulici mají větší zahradu a jejich trávník je lépe udržován. 
Gary Philpotts, zástupce za Roundup Gel, k tomu sděluje: „Tento výzkum jasně ukazuje, že u nás (pozn. ve Velké Británií) existuje jistý konkurenční boj mezi zahrádkáři. Trochu zdravé soutěživosti tu a tam udržuje všechny ve střehu. Samozřejmě se nedá nic dělat s velikostí či umístěním zahrady, téměř každý má však dnes možnost udržovat svůj trávník a záhony v perfektním stavu.“ 
Zahrada Britové
 
Studie také ukázala, že skoro třetina zahrádkářů se pravidelně obrací na své sousedy o radu, jak se starat o trávník a keře, naproti tomu 35 % dotazovaných uvedlo, že by to nikdy neudělalo. Na vlastní zahradě majitelům nejvíc překáželo to, že jejich trávník je příliš flekatý a dále, že je na zahradě příliš plevele. Jeden z deseti pak uvedl, že špatně udržovaná zahrada kazí celkový dojem ulice. 
 
Gary Philpotts dodává: „Může se zdát, že lidé nejsou nikdy spokojeni – buď žárlí na sousedovu hezkou zahradu, nebo jim překáží, když má soused zahrádku příliš zanedbanou. Jisté však je, že udržovaná zahrada zlepšuje vzhled domu a prostoru celkově.“
 

TOP 10 seznam závistí na sousedovu zahradu:

 
- Mají větší zahradu
- Jejich trávník je dobře udržovaný
- Vlastní hezčí zahradní nábytek
- Mají čisté chodníky
- Kvetoucí rostliny
- Působivé závěsné truhlíky
- Čistou terasu
- Obložení
- Zimní zahradu
- Jejich zahrada je menší a lépe zvládnutelná
 
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie