Závlahy a závlahové systémy pro vaši zahradu

Závlaha
Závlahy a závlahové systémy pro vaši zahradu

Pravděpodobnost, že sucha budou v letním období stále častějším jevem, je vysoká. Pokud máte vlastní zahradu, víte, co sucho dělá s trávníkem a rostlinami.

Tyto problémy řeší závlahové systémy, které navíc ušetří vodu, čas a námahu. Ideálním stavem je potůček tekoucí přes zahradu, ze kterého lze vodu čerpat. Chybí-li takový přirozený zdroj vody, je třeba napojit závlahu na vlastní studnu nebo na vodovodní řad.

Co je závlahový systém

Skládá se z potrubí či hadice napojené na zdroj vody, která je pak pomocí trysek rozstřikována nebo formou odkapávání zavlažuje zeleninu a jiné rostliny na záhonech. Tento druhý způsob zajišťují speciální děrované hadice natažené po záhonech. Společnost zahrady Bula, která je autorizovanou instalační firmou profesionálních automatických závlahových systémů Hunter, doporučí zavlažování podle konkrétních podmínek a požadavků zákazníka. Samozřejmě provádí i následný servis závlahových systémů.

Závlahy a závlahové systémy pro vaši zahradu

Instalace a fungování závlahy

Závlahový systém si můžete nainstalovat i svépomocí, ovšem pak hrozí riziko, že díky chybě budete muset rozkopat zahradu. Kompletní závlahový systém je poměrně složitou záležitostí, která začíná již návrhem a projektem respektujícím místní podmínky a zaručujícím bezchybnou funkčnost. Celý závlahový systém je uložen v zemi, takže nepřekáží.

Optimální řešením jsou automatické závlahy zahrad rodinných domů, které ušetří majitelům spoustu času a zajistí svěží zeleň, případně i dobrou úrodu navzdory suchému počasí. Jeho výhodou je také skutečnost, že se spouští automaticky jen když je to potřeba. Pokud prší nebo je vlhko, tak se neaktivuje, což zajišťuje srážkové čidlo.
Pokud si pořídíte závlahový systém od společnosti Bula a jeho instalaci přenecháte jejím zkušeným pracovníkům, budete mít jistotu bezproblémového chodu i rychlého odstranění případné závady. Pracovníci firmy znají perfektně závlahový systém včetně pokládky, elektrického zapojení, regulování trysek atd.

Závlahy a závlahové systémy pro vaši zahradu

Kam se závlaha hodí

Závlahový systém lze instalovat jak do nově zakládané zahrady, tak i do starších zahrad. Výhodou je, že nijak neomezuje užívání zahrady, jelikož vše je uloženo v zemi a na povrch se vysouvají pouze výsuvné postřikovače. Automatické nastavení umožňuje zavlažování i v době vaší nepřítomnosti, například o dovolené. Navíc se díky zavlažovacímu systému ušetří voda na zálivku, ale hlavně čas a námaha a investice se brzy vrátí.