Zahradní domek – dřevěný či plechový?

Zahradní domek
Zahradní domek – dřevěný či plechový?

Proč si někteří z nás volí bydlení v rodinných domech má své jasné opodstatnění a účel.

Dům se zahradou nebo prostorná vilka však obvykle nepojme úplně všechno (nářadí, zahradnické potřeby, stroje atd.) a proto jsou tolik žádané, potřebné a módní nejrůznější zahradní domky na nářadí a chatky. Kromě toho, že uschovat a skladovat v nich lze leccos, ty větší z nich mohou sloužit také k sezónnímu pobytu nebo občasnému přespání.

Zahradní domek – dřevěný či plechový

V příbuzném duchu

Zahradní domek by rozhodně neměl narušovat ráz krajiny a kolorit celkového bydlení. Příjemným pořizovacím materiálem, který má řadu kladných vlastností (přírodní vzhled, estetické hledisko, ekologický aspekt, možnost vyrobit či sestavit si ho přímo na míru) je bezesporu dřevo. Vyžaduje však ochranu proti škůdcům a povětrnostním vlivům, takže nátěr a údržba je více než nutná. Dobrou zprávou je, že si s jejich konstrukcí poradí každý alespoň průměrně zručný kutil, takže dřevěné zahradní domky v poslední době prostě „letí“.

Zahradní domek – dřevěný či plechový

Účelová alternativa

Oproti nim však řada uživatelů vyhledává čistě provozní prostory, typu zahradního domku na nářadí, který pojme všechno to, co se nevejde do garáže a sklepních prostor. V tomto případě je úplně nejrychlejší alternativou koupě či pořízení jednoduchých a hotových plechových zahradních domků. Stačí je pouze dovézt a umístit, náklady na údržbu jsou téměř minimální, pokud jsou tedy vyrobeny z kvalitního plechu, pozinkované a ošetřené proti prorezavění (nátěr). Při výběru plechového zahradního domku hraje roli také jeho velice nízká cena. Podobně jsou na tom levnější plastové domky, které vynikají lehkostí, snadnou stavbou, nezávadností, dlouho životností a minimální údržbou. Nejprodávanější značkou plechových zahradních domků na českém trhu je značka Arrow.

Zahradní domek – dřevěný či plechový

Je z čeho vybírat

Finálně je ovšem při výběru zahradní chatky či zahradního domku na nářadí třeba zohlednit především funkčnost, účelovost, nenarušování terénu odlišným vzhledem a vhodnost použitého materiálu, což je pro každého zcela individuálním kritériem. Dopřejte si pohodlí, pořádek a pěkné životní prostředí, samozřejmě právě podle vašich přání, požadavků a finančních možností.
 

Doporučené články