Ještě jste bazén nepřipravili na léto? Zjistěte, jak to rychle napravit!

Příprava bazénu
Ještě jste bazén nepřipravili na léto? Zjistěte, jak to rychle napravit!

Rtuť na teploměru neustále stoupá a co nevidět přijde čas obléknout plavky a skočit do bazénu. Tak už na nic nečekejte a napusťte i ten svůj. Co je třeba před jeho napuštěním udělat?

Čistota je základ

Během zimy se do bazénu dostane spousta nečistot, kterých je třeba se zbavit. Do špinavého bazénu v žádném případě vodu nenapouštějte! Pomocí síťky odstraňte listí, hmyz a další větší nečistoty. Pak vezměte do ruky houbičku a speciální přípravek na usazené nečistoty a vydrhněte stěny a dno bazénu. Pokud i tak nějaké nečistoty v bazénu zbydou, vezměte si na pomoc bazénový vysavač. A to nejhorší máte za sebou!

Tip: Čistící prostředky, bazénovou sůl a další potřeby k péči o bazén pořídíte na probazen.com.

Napouštíme, filtrujeme a upravujeme vodu

Do vyčištěného bazénu můžete napustit vodu. Ta by se ale měla dalších 24 hodin filtrovat. Během této doby kontrolujte, zda se filtr nezanáší. Poté je vhodná chvíle pro měření tvrdosti, alkality a pH vody. Pokud naměříte nevhodné hodnoty, s pomocí návodu na obalu přípravku vodu upravte.

Tip: Hodit se budou stabilizátory tvrdosti vody a další přípravky pro úpravu vody v bazénu.

Pozornost věnujte především pH – správná hodnota je důležitá pro fungování zařízení, účinnost přípravků, životnost bazénu a především pro váš příjemný pocit. Neutrální voda má hodnotu pH 7. Voda vhodná pro koupání by měla mít pH mezi 7 a 7,4. Na závěr použijte chlór do bazénu. Ten zbaví vodu nečistit biologického původu.
Přejeme příjemné koupání!