Zahradní domek na nářadí

Zahradní domek
Zahradní domek na nářadí

Hrabičky, motyka, konev, lopaty, sekačka a mnohem více zahradního nářadí potřebuje každý zahrádkář. Ze začátku jistě najdete malé místo v garáži nebo ve sklepě, kam tyto předměty uložíte. Jenže časem budete přikupovat nové a zjistíte, že potřebujete jedno místo, kde budete mít veškeré zahradní nářadí uklizené na jednom místě. Pro tento účel je ideální zahradní domek na nářadí.

Velikost zahradního domku

Velikost domku na nářadí by měla vycházet ze dvou věcí. První je samotná velikost zahrady, nezapomeňte dostatečně porovnat velikost domku na nářadí s místem na zahradě, kde chcete domek mít. Při zvolení místa, kde bude zahradní domek na nářadí stát, myslete na snadný přístup a také na to, aby domek na zahradě nepůsobil rušivě. Druhá věc, která se u velikosti zahradních domků na nářadí řeší, jsou vaše potřeby. Než se rozhodnete pro výběr konkrétního domku na nářadí, je dobré si dostatečně promyslet, co všechno v něm budete uskladňovat. Základní předměty jsou jasné, sekačka, motyka, hrábě a další zahradní náčiní. Pokud však máte na zahradě bazén, jistě do domku na nářadí rádi uklidíte i potřebné věci na údržbu bazénu. Další věci, které můžete do zahradního domku na nářadí uskladnit, může být například zahradní nábytek a gril, pneumatiky, jízdní kola nebo lyže.

Dřevěné zahradní domky

Dřevěné zahradní domky na nářadí skvěle zapadnou do vaší zahrady a nenaruší tak harmonii přírody. Pokud však chcete, aby domek na nářadí vypadal stále jako nový, je důležité nezapomínat na pravidelnou údržbu. Dřevo je přírodní materiál, proto je náchylnější než například plastové zahradní domky na nářadí a potřebuje častější údržbu. Pokud budete pravidelně obnovovat ochranný nátěr, nemusíte se bát žádných komplikací. V současné době najdete na trhu velké množství zahradních domků. Takže vybrat si domek podle vašeho vkusu nebude žádný problém. Jistě uvítáte, když se zahradní domek bude hodit k vašemu rodinnému domu. To můžete docílit například tím, že pro zahradní domek na nářadí zvolíte stejnou střešní krytinu, jakou má váš rodinný dům.