Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Kutilská dílna: Jak ji efektivně vybavit? - bydleti.cz

Kutilská dílna: Jak ji efektivně vybavit?

Vrut
Kutilská dílna: Jak ji efektivně vybavit?

V každé domácnosti musí být nářadí. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat utáhnout kohoutek, odvzdušnit topení, nebo třeba přivrtat poličku. A i když vás domácí kutilství zrovna neláká, hodí se mít vše potřebné vždy po ruce. Co všechno byste ve svém kufříku na nářadí měli mít?

Nepořádek do dílny nepatří

Když nutně potřebujeme nějaké nářadí, hodí se vědět, kde přesně ho hledat. A dílna mívá tendence být neustále plná nepořádku. Vyzrajte na něj!
Nejsnadnějším řešením jsou organizéry, přihrádky, poličky… ale když nemáte dílnu, ale jen krabici s nářadím v šatně, hodí se pořídit si kufřík! Kufřík na nářadí vám usnadní organizaci ručního nářadí.

A zvýšíte tak šanci, že vždy najdete nástroj, který zrovna potřebujete.

Vybavujeme dílnu: Máme praktický seznam!

Ať už vás čeká rekonstrukce bytu, menší opravy kolem domu, nebo jen kutilské řádění, měli byste mít po ruce vše, co byste jen mohli potřebovat. Tady je seznam nejdůležitějších položek. Co vám ještě chybí?

Tip: Většinu potřebných věcí najdete na akros.cz. Za skvělé ceny tam nakoupíte nejen nerezové materiály, ale také nářadí a další kutilské potřeby.

- Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.
- Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.
- Nerezové šrouby. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.
- Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.
- Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.
- Úhelníčky.
- Vrtačka a sada vrtáků.
- Kladívko a palička.
- Havarijní páska a univerzální lepidlo.
- Řezáky s odlamovací čepelí.
- Vodováha.
- Klíče.
- Štafle.