Jak vybrat zahradní nábytek na míru vaší zahradě?

Zahradní nábytek na míru
Jak vybrat zahradní nábytek na míru vaší zahradě?

Jaro už je skoro tady! A pokud máte zahrádku, už se nejspíš těšíte, až tam budete moci trávit většinu volného času. Ať už jste milovníci zahrádkaření, nebo si na zahradě jen tak lebedíte, bez zahradního nábytku se nejspíš neobejdete. Jak vybrat ten, který se pro vás bude hodit nejlépe?

Než se do vybírání zahradního nábytku pustíte, zodpovězte si otázky, jejichž odpovědi vám usnadní výběr nejen samotného nábytku, ale také jeho doplňků.

Kde bude nábytek stát?

Podle umístění nábytku zvolte materiál. Bude váš zahradní nábytek stát na nezastřešeném místě, kam na něj budou dopadat nejen sluneční paprsky, ale také déšť? Tak zvolte odolné materiály. Teak, plast či umělý ratan jsou ověřené materiály, které rozmary počasí nijak nepoškodí a můžete je bez obav nechat stát venku.

Pokud vybíráte nábytek do altánu nebo na jiné kryté místo, můžete zvolit i méně odolné materiály jako dřevo nebo přírodní ratan.

Jak chcete nábytek využívat?

Podle toho vyberte typ nábytku.

• Pokud chcete zahradu využívat na maximum a v létě venku také stolovat, zvolte zahradní jídelní sestavy (zahradní stůl s židlemi), u kterých se vám bude dobře jíst. Využít se dají samozřejmě k posezení s přáteli či jiným aktivitám.
• Zahradní sedací soupravy jsou jako dělané k lenošení, opalovaní, posezení s přáteli či relaxaci. Většinou jsou vybaveny nízkým konferenčním stolkem, u kterého si sice vypijete kávu, ale pohodlně se u něj nenajíte.
• Chcete si jen tak v soukromí lenošit, číst knihu a být chvilku o samotě? Zahradní lehátko je pro vás jako dělané. Umístěte ho do odlehlého koutu zahrady a užijte si relax, klid a ticho.

Tip: Zahradní nábytek je často vybaven polstrováním. A i když samotný kus nábytku odolá dešti, polstry vždy před deštěm ukryjte!

A co design?

Na výběr máte mnoho vzhledů – od moderních designů, přes středomořský vzhled až po rustikální kousky. Vybrat si můžete samozřejmě podle svého vkusu, ale vždy myslete na to, aby zvolený nábytek korespondoval se stylem vašeho bydlení.