6 chyb při údržbě trvalek na zahradě

zahrada
6 chyb při údržbě trvalek na zahradě

Pokud zjistíte, že vaše trvalky nerostou tak, jak jste si mysleli, nejste v tom sami. Existuje několik chyb, které lidé často dělají s jejich trvalkami zahradě. Dobré zprávy? Můžete to napravit.

Chyba 1: Nesázení pro vaše podmínky

Orlíčku se daří v bohaté, vlhké půdě, ale živoří v horkých suchých místech. Různé trvalky mají různé potřeby a před výsadbou je důležité znát množství slunce a půdní podmínky ve vašem dvoře. Přečtěte si pozorně popisky rostlin, abyste zjistili, co potřebují pro optimální růst a kvetení.

 U rostlin, který jsou už zasazené upravte chudou půdu kompostem nebo jinou organickou hmotou. Pokud zjistíte, že vaše rostliny potřebují více či méně světla, zkuste zajistit stínování nebo je přesunout co nejdříve v sezóně. Pak se podívejte na tajné kuchyňské ingredience, které mohou pomoci vaší zahradě růst. Nebudete věřit tomu, co dokáže trochu jedlá soda.

Chyba 2: Výsadba není s ohledem na výšku

Jedním z charakteristických rysů krásné zahrady je vrstvení rostlin různých velikostí, ale vaše krásné rostliny nikdo neuvidí, pokud jsou skryty za vyššími trvalkami. Při navrhování zahrady znáte výšky, které vaše trvalky dosáhnou, takže není moc co pokazit.

Chyba 3: Výběr trvalých rostlin, které kvetou najednou

To je snadné udělat, když přemýšlíte jen o krásných květech, a ne o tom, jak dlouho kvetou. Jeden měsíc? Dva? Celé léto? Vyberte si kombinaci trvalek, které společně kvetou po celou sezónu. Mezitím ve vaší zahradě položte několik letniček, abyste poskytli barvu v oblastech, kde skončilo vytrvalé kvetení.

Chyba 4: Přeplňování trvalek

Velikost vaší rostliny, když si ji koupíte, je jedna věc. Velikost, kterou bude, až bude zcela dospělá, je úplně jiná!

Je důležité vědět, jak se široké rostliny stanou v dospělosti, takže jim můžete dát prostor, který potřebují k růstu a prosperitě. Zkontrolujte šířku a výšku rostlinných štítků a umístěte vyšší rostliny směrem dozadu nebo na sever od své výsadbové plochy, abyste optimalizovali sluneční záření.

Chyba 5: Neřízené plevele

Chcete-li ušetřit čas (a záda), plevelujte svou výsadbovou plochu před výsadbou vaší trvalé zahrady. Plevele způsobí, že vaše zahrada bude zaplácaná a budou zápasit s vašimi rostlinami o světlo a vodu.

Během vegetačního období je také důležité pravidelně plevelovat.

Chyba 6: Po výsadbě není mulčování

Jedinou nejlepší investicí, kterou můžete po výsadbě do zahrady udělat, je mulčování hrubým kompostem. Kompost chrání půdu a pomáhá udržovat vlhkost půdy a regulovat teplotu. Navíc, zdravá vrstva kompostu také pomůže regulovat plevel!

Doporučené články