Proč jsou na trávníku skvrny?

trávník
Proč jsou na trávníku skvrny?

Každé z těchto hnědých skvrn na vašem trávníku vypráví jiný příběh. Podívejme se na několik důvodů, proč tam mohou být.

Jak vypadá hnědá tráva?

Hnědá tráva může mít mnoho různých odstínů, tvarů a velikostí. Ale obecně to vypadá mrtvě. Někdy tyto hnědé skvrny znamenají, že tráva je skutečně mrtvá. Často je to jen spící nebo jde o dočasnou situaci.

Jaké jsou některé běžné důvody hnědých skvrn, které se objeví v trávě?

 

Psí skvrny

Psí moč obsahuje hodně soli. Koncentrovaná sůl může zabít trávu.

Dobrým začátkem je odstranění mrtvého materiálu. Očistěte místo sádrovcem, abyste neutralizovali moč a poté propláchněte oblast velkým množstvím vody. To posune soli moči přes půdu. Dokončete opětovným nasazením na místo, lehce zakryjte půdou a udržujte vlhkost během usazování sazenic.

Zhutňování půdy

Pokud nejde prorvat šroubovák do hnědé skvrny a voda má tendenci se shromažďovat na povrchu, pravděpodobně máte problém s hutněním půdy. Tyto zhutněné oblasti mohou být způsobeny velkým ušlapáním nebo jízdou vozidel.

Pokud je zhutněno pouze několik oblastí, použijte rozteč vidlice a do zhutněné oblasti vyrazte několik děr. Nejjednodušší čas na to je, když je země po dešti nebo zavlažování měkká.

Suchá půda

Stejně jako všechny rostliny, tráva potřebuje vodu, aby přežila. Dešťová voda je nejlepší. Ale když se nemůžete spolehnout na matku přírodu, zalévání rukou, postřikovače trávníku nebo zavlažování v zemi jsou skvělé možnosti, jak zabránit suché trávě. Když tráva „vyhoří“ z dlouhodobého sucha, výsledné hnědé skvrny mohou ve skutečnosti být skvrnami mrtvé trávy. Většina trávníků potřebuje asi jeden kýbl vody týdně, aby zůstala zelená a zdravá.

Rozlití chemikálií, hnojiv nebo benzínu

Pokud se hnědé skvrny rychle a záhadně objeví, hledejte možnou kontaminaci půdy. Mrtvá tráva z rozlitých hnojiv a chemikálií může být propláchnuta vodou, stejně jako skvrny od psů, ale benzín nebo jiné ropné skvrny jsou složitější. Nelze je propláchnout půdou, takže možná budete muset kontaminovanou zeminu vykopat a vyměnit ji před opětovným nasazením těchto skvrn.

Nemoc aktivita

Na vašem trávníku se objevují některé běžné choroby trávníku, jako je skvrna dolaru, hnědá skvrna a nekrotická prstencová skvrna jako vybledlá nebo nezdravě vypadající tráva. Někdy díky rychlé změně počasí zmizí. Jindy bude možná nutné změnit způsob hnojení, vody nebo obecně udržovat trávník.

K potlačení těchto nemocí lze také použít ošetření fungicidy. Možná budete chtít konzultovat s odborníkem na péči o trávník pro identifikaci pozitivní choroby. A samozřejmě, pokud ošetřujete svůj vlastní trávník, vždy si přečtěte bezpečnostní opatření.