Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Dřevěné pelety - bydleti.cz

Dřevěné pelety

Pelety
Dřevěné pelety

Dřevo patří stále k nejoblíbenějším a také nejlevnějším topivům.

Obzvláště výhodné jsou dřevěné pelety, vznikají jako vedlejší produkt při zpracování dřeva, resp. se vyrábějí z odpadu - hoblin a pilin. Díky lisování ve tvarovacích lisech mají extrémní hustotu a neobsahují žádnou vodu. K výrobě pelet se používá pouze čistá dřevní hmota, nejčastěji jsou to piliny a hobliny z borovice a smrku. Tomuto lisování se říká peletizace a technologický postup spočívá v protlačování hoblin a pilin skrz malé otvory ocelové matrice a zahřívání hmoty na vysokou teplotu, ta zbaví dřevěný odpad vody.

Vlivem vysoké teploty se ze dřeva uvolňuje celulóza, která měkne a stane se lepivou. Tento proces se proto obejde bez jakýchkoliv přísad a pojiv, což má za následek vysoce ekologické vlastnosti dřevěných palet. Zároveň tyto dřevěné granule, čili peletky mají velkou výhřevnost a nízký obsah popelovin. Dalším důvodem, proč dřevěnými peletami topit, je čistý proces při manipulaci s tímto topivem. Malý objem umožňuje snadné skladování v domě. Pokud máte suché prostředí, není problém pytle s dřevěnými peletami skladovat i několik let.

Dřevěné pelety od firmy OPTIMTOP s.r.o.

Abyste mohli topit dřevěnými peletami, je třeba vyměnit starší neekologický kotel za moderní, s vyšší účinností a automatickou regulací. Díky ní nemusíte ručně přikládat. Na trhu jsou dnes jak automatické kotle, tak krbová kamna se zásobníkem. Dřevěnými peletami lze ekologicky a účinně vytápět rodinný dům i různé komerční prostory a veřejné budovy. Pořídit si můžete i menší krbová kamna pro zatápění v jedné místnosti v bytě, v dřevostavbě typu chat, chalup či srubů. Jejich součástí je časový spínač, takže peletová kamna si zapálíte i na dálku podle své potřeby, nebo si nastavite automatické zapalování dvakrát denně.

Prodejem dřevěných pelet se specializuje firma OPTIMTOP s.r.o., zajistí prodej pelet na paletách, s ochranou silné fólie vůči nepřízni počasí a mechanickému poškození. Pokud si objednáte alespoň jednu paletu, doveze vám ji firma kamkoliv na celém území ČR zcela zdarma.
 

Doporučené články