Účinná a stylová kachlová kamna s výměníkem ohřejí váš domov

kamna
Účinná a stylová kachlová kamna s výměníkem ohřejí váš domov

Pokud někde uslyšíte slovo kamna, s největší pravděpodobností se Vám vybaví krásný pohled na plameny, příjemné teplo a v neposlední řadě typické kachlové obložení. I když se tento výjev může zdát stereotypní a čistě chalupářský, není tomu tak.

Je pravda, že v oblibě dohnal keramické obložení přírodní kámen, ale i kachle umí být stylová či dokonce moderní. To platí nejen pro klasická krbová kamna, ale i pro kachlová kamna s výměníkem.

Krbová kamna s výměníkem zvládnou vyhřát celou domácnost

Chcete efektivně vytápět nejen místnost, kde jsou krbová kamna umístěna, ale nejlépe celý dům? Líbí se Vám představa účinného přenosu tepla? A co teprve možnost být energeticky nezávislý na plynu a elektřině? Pokud zní Vaše odpověď ano, jsou pro Vás kachlová kamna s výměníkem tím pravým řešením. V krbových kamnech stačí zatopit a díky výměníku se následně ohřeje voda. Teplá voda Vám pak může proudit rovnou do radiátorů nebo skrz akumulační nádrž do podlahového otopného systému. Zaměříme-li se na obklad kamen s teplovodním výměníkem, je kachle nejběžnější obložení, které výrobci nabízí. Ať už se jedná o italská krbová kamna, kde se kachlová kamna s výměníkem doplňují s litinou pro dlouhou životnost, či pokud se podíváme na typicky chalupářská kachlová kamna s teplovodním výměníkem Haas+Sohn. Pro příznivce modernějších designů jsou tu kachlová kamna s výměníkem, kde vzor i barva kachlí imitují přírodní dřevo.

Sledujte primárně výkon kamen

Co se týče technických parametrů, nejdůležitější roli hraje výkon předávaný kamny do vody. Ten je nejlepší zkonzultovat s topenářem, který by Vám ho měl vypočítat na základě Vašeho otopného systému. Po vyřešení výkonu byste se měli zaměřit i na způsob jakým se u kamen čistí teplovodní výměník. V standardní nabídce jsou kamna se dvěma způsoby čištění výměníku. Buď je výměník umístěn svisle a Vy ho za pomocí speciálního kartáče čistíte skrz otevřenou spalovací komoru, nebo je výměník umístěn vodorovně a čistíte ho se zavřenými dvířky pomocí táhla. Druhý způsob je praktičtější a čistší, jelikož Vám saze nepadají do místnosti, a navíc ulehčíte svým zádům. Hlavně pamatujte: Čím čistší výměník, tím lepší přenos tepla, a hlavně delší životnost.

Kachlová kamna s výměníkem Vám přinesou do místnosti nejen příjemné teplo, ale i krásný výhled na tancující plameny. Kromě útulné až idylické atmosféry Vám kamna ušetří spoustu peněz. V době, kdy ceny energií letí zběsile nahoru, je dřevo jedna z mála komodit, které si zachovává svou původní cenu. S účinností přes 80 % Vás navíc překvapí, jak malou mají kamna spotřebu. Vedlejším důsledkem pořízení kachlových kamen s výměníkem je ekologičtější způsob topení. Dřevo je uhlíkově neutrální palivo a nehrozí omezení jeho používání.

Živý oheň u vás doma zvýší nejen tepelný komfort, ale také úroveň bydlení a hodnotu vaší nemovitosti. Poletující jiskřičky, žluto oranžové plamínky a zvuk praskajícího dřeva to je prostě pohoda. Relax s pořádnou dávkou romantiky, kterou si budete chtít užívat každý den.