Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Dřevěná eurookna - bydleti.cz

Dřevěná eurookna

Eurookna
Dřevěná eurookna

Výběr oken je záležitostí, která by se nikdy neměla brát na lehkou váhu. Okna se stanou součástí domu, ve kterém budete trávit mnoho času, to je o důvod více, proč při výběru nezapomínat na všechny důležité aspekty. Těmi nejdůležitějšími by měl být prvotřídní vzhled a ideální tepelné vlastnosti.

Mnoho lidí je tak přesvědčeno, že úsporná jsou pouze plastová okna. To je však omyl, neboť existují i dřevěná eurookna, která splňují přísné nároky na úsporu a zároveň jsou designově mnohem universálnější. Mohou se instalovat i na historické budovy, aniž by narušily jejich ráz a architekturu. Pro jejich vlastnosti a vzhled se hojně využívají i u dřevostaveb, v rodinných domech, rekreačních objektech a skvěle zapadají i do architektury starých roubených chalup. Na jejich výrobu se obvykle používá dřevo smrkové, borovicové a dubové, ze kterého se vyrábějí lamely, lepené pak ve třech nebo čtyřech vrstvách. Dřevěná eurookna splňují normy stanovující účinnou mikroventilaci, ekologickou povrchovou úpravu provedenou vodou ředitelnou lazurou od firmy GLASSURIT. Mají i řadu bezpečnostních prvků včetně celoobvodového kování SIGENIA-AUBI. Křídla a rámy oken jsou chráněny okapnicí v barvě stříbro, bronz, bílá, hnědá, s přerušeným tepelným mostem. Barevné provedení si mohou zákazníci vybírat podle vzorníků lazur nebo barevných odstínů RAL.

Dřevěná eurookna jsou výrobkem firmy MZ okna, která kromě nich prodává i hliníková a plastová okna, vchodové dveře, garážová vrata a různé doplňky k oknům, kterými jsou především žaluzie a parapety vnější i vnitřní. Na vchodové dveře jsou kladeny vysoké nároky zejména ohledně tepelné izolace a bezpečnosti. Proto jsou pro výrobu rámů, zárubní i křídel vchodových dveří používány špičkové německé profily GEALAN. Plastové profily rámu se kombinují s hliníkovým prahem a na křídlo se montuje krycí lišta. Zákazník si může pořídit okna i dveře ze stejného materiálu i odstínu, což celkový vzhled domu neobyčejně pozvedne. Vchodové dveře mohou být vyplněny i sklem v nejrůznějších tvarech a barvách.