Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jak vybrat ten správný gril? - bydleti.cz

Jak vybrat ten správný gril?

Gril
Jak vybrat ten správný gril?

Sezóna grilování už je skoro tady! A pokud už letos nechcete závidět sousedům a taky su užívat letní grilovačky, je na čase začít vybírat gril. Jak na to?

Typy grilů a jejich rozdíly

Grily lze nejsnadněji rozdělit podle použitého paliva na plynové grily, grily na dřevěné uhlí a elektrické grily.
- Grily na elektřinu nacházejí nejvíce využití ve městech, neboť jsou skladné, neprodukují kouř a můžete je tak využít při grilování na terase či balkónu, aniž byste obtěžovali sousedy. Pokud bydlíte ve městě, nemáte k dispozici zahradu, a přesto si chcete užít letní grilování, elektrický gril je pro vás jako dělaný.
- Pokud bydlíte v rodinném domku, budete nejspíš řešit dilema, zda zvolit gril na dřevo nebo na plyn. Podle expertů na grilování se v chuti pokrmy připravené na obou typech grilu nijak neliší. Pokud se tedy obáváte, že budou pokrmy připravené na briketách jinak cítit, vaše obavy nejsou na místě. Rozžhavené brikety samy o sobě žádné aroma nevydávají, a tudíž nijak neovlivňují aroma připravených pochoutek.

Tip: Na grilovani.cz najdete oblíbené grily Big Green Egg, grily Weber, grilovací náčiní, litinové pánve, ale i recepty, návody a tipy.

Jak se rozhodnout?

Budete potřebovat gril často převážet? Zatímco s grilem na dřevěné uhlí se manipuluje poměrně snadno, plynový gril není určený k častému převážení – vzhledem ke své váze i velikosti.

Kolik chcete do pořízení grilu investovat peněz? Pořízení grilu na dřevěné uhlí není finančně náročné, zatímco plynový gril vyžaduje větší investici.

Je pro vás důležitá rychlost přípravy pokrmu? Baví vás samotný proces grilování, nebo vás jen zajímá výsledek? Na plynovém grilu bude pokrm připravený rychle, navíc můžete snadno regulovat teplotu a gril je okamžitě připraven k použití. Gril na dřevěné uhlí je třeba na grilování připravit, nelze na něm tak snadno regulovat teplotu, ale zase vám poskytne ten pravý grilovací zážitek.

Jste připraveni o svůj gril pravidelně pečovat?

Pokud se rozhodnete pro pořízení grilu na dřevěné uhlí, je třeba počítat s jeho pravidelnou údržbou a častou manipulací s popelem a rozpálenými briketami. Ale nemyslete si, že plynový gril údržbu nevyžaduje – čas od času je třeba pořídit novou plynovou bombu a pravidelně čistit rošt.

Který vyberete?