Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Plánujete se stěhovat? Jaká je nabídka domů a bytů v Plzni a okolí? - bydleti.cz

Plánujete se stěhovat? Jaká je nabídka domů a bytů v Plzni a okolí?

Nabídka bytů
Plánujete se stěhovat? Jaká je nabídka domů a bytů v Plzni a okolí?

Většina mladých rodin v Plzni a okolí se rozhodne pro koupi bytu 2+1 o rozloze do 70 m². Za kolik lze v Plzni a okolí takový byt pořídit a vyplatí se investice do nového bytu?

Plzeňské části

Bydlení v centru nebo na okraji města? Toť otázka..

Pokud se rozhodujete pro koupi nemovitosti v Plzni, pravděpodobně přemýšlíte nad oblíbenými lokalitami jako jsou Doubravka, Bory, Slovany nebo Lochotín. Je pravdou, že širší centrum nabízí řadu neoddiskutovatelných benefitů, mezi které patří bezesporu veškerá občanská vybavenost, snadná dostupnost do centra, obchody, školy a školky, ale i parky a místa vhodná pro odpočinek a sport.

Aktuálně jsou ale rovněž velmi oblíbené příměstské oblasti, a to nejen pro blízkost přírodě a pobytu na čerstvém vzduchu, ale i pro svou dostupnost. Linka veřejné městské dopravy ve vnější zóně vás nyní dopraví až z Dobřan nebo Třemošné, dvě auta v rodině tak už dnes nejsou nutná.

Dům nebo byt?

Ať už si vyberete jakoukoliv lokalitu, je důležité si ujasnit, jestli chcete žít v domě, nebo v bytě.

Plzeňské realitní kanceláře nabízí poměrně širokou nabídku rodinných domů, ale ještě širší nabídku bytů. Obě varianty mají své pro a proti. Na trhu nemovitostí najdete nabídku bytů ve starší cihlové zástavbě, ale i v luxusní novostavbě, nebo bytů ve zrekonstruovaných panelových domech. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, měli byste si koupi nového bytu samozřejmě pořádné promyslet. Nejžádanější byty jsou 2+1 o výměře kolem 70 m², jejichž cena aktuálně začíná nad dvěma miliony korun.

Pokud jde o rodinné domy, nabídky realitních kanceláří se nyní pohybují u starší zástavby za Plzní s dostupností MHD kolem tří milionů korun. Takový dům ale potřebuje nutně rekonstrukci. Zároveň můžete najít dům ke koupi starý deset let, plně vybavený, s garáží a zahradou i za šest až osm milionů korun.

Rodinný dům za Plzní je velké téma na samostatný článek. Člověk se musí zamyslet nad jeho výhodami a nevýhodami jakými jsou péče, údržba a často i nutná oprava, která může dosáhnout i 1/3 původní ceny nemovitosti. Oprava rovněž nemusí být šálkem čaje každého. Se všemi aspekty investice je třeba počítat a uvažovat i to, jaké jsou plány vaší rodiny a kde se třeba za deset let se svými dětmi vidíte?

Novostavba

Pokud máte oblíbenou lokalitu a víte, že chcete bydlet v bytě, jste rozhodnuti investovat do staršího bytu včetně rekonstrukce, nebo využijete aktuálních nabídek developerů a zvažujete koupi novostavby?

V porovnání s koupí staršího bytu, vychází novostavba poměrně dražší pokud jde o vstupní investici. Zmíněný byt 2+1 o výměře 65m² na trhu najdete bez obtíží za tři a půl milionu korun. Zároveň je nový byt ale mnohem levnější pokud jde o provoz a spotřebu. Novostavbu koupíte v drtivé většině včetně parkovacího místa, což vám například žádná starší zástavba v Plzni na Slovanech téměř není schopna nabídnout. Aktuálně je v Plzni na prodej celá řada bytů ve výstavbě s plánovaným dokončením na konci roku 2020.

Nové byty na prodej nabízí Panorama Bolevák, Panorama GATE, na ypsilonce Plzeň Bručná skýtá 51 bytů. Aktuálně je ve výstavbě u Mlýnské strouhy komplex 8 domů, které nabízí celkem více než 200 bytů. Projekt Unicity Panorama Plzeň (Bory) dokonce staví celkem 542 bytů. Pozor ale na včasný průzkum trhu a rychlé rozhodování. Byty, které nabízí komplex Byty Papírenská s 133 byty jsou již nyní všechny prodány stejně jako Byty Světovar, Veleslavínova nebo Rezidence Kaplířka.

Bytové komplexy pokrývají nabídku od 1kk, které začínají kolem 1,7 milionu korun až po 5+1 o rozměrech 120 m², které se šplhají do astronomických deseti milionů a převyšují tak částku, za kterou si lze pořídit bez nadsázky dům se zahradou na Bílé Hoře.

V neposlední řadě zvažte koupi nemovitosti jako velmi dobrou investici. Tato investice je totiž jednou z nejméně rizikových. Byt nebo dům můžete pronajímat a případný úvěr se vám tak zaplatí téměř sám a bez rizika ztráty vložených peněz.