Kotel pro novostavbyNejlepší kotel pro novostavby. Je něco lepšího? Podobný byl název diskuze na jednom energetickém serveru. Byl. Diskuzi již, přes obrovský ohlas, smazali. Výsledek diskuze, ale byl jednoznačný.

Lepší, nebo stejně dobrý kotel na trhu není. Nenašel se. Opravdu je popisovaný interiérový kotel tak dobrý?

Je úsporný.

Nízkoenergetické domy lze vytopit cca 3,5 kubíky dříví celoročně. U pasivních to bude ještě méně. To jsou výsledky z praxe. První rok v nízkoenergetickém rodinném domě protopili 7 kubíků dřeva, další rok 5 kubíků, po vyschnutí stavby 3. rok již jen 3,5 kubíku dřeva. Kotel má vysokou účinnost. Ovšem hlavně, má snížený výkon do vzduchu a zvýšený výkon do vody. Nepřetápí tedy místnost, což je důležité u moderních novostaveb, zvláště pak nízkoenergetických, nebo pasivních domech. Návratnost investice je v řádu 2 - 3 let. Například větší pasivní dům ve Fryštáku připravoval teplou vodu v elektrickém bojleru. Platil 3500,- Kč měsíčně. Odšrouboval elektrickou spirálu z bojleru, začal vodu ohřívat interiérovým kotlem od firmy Master energy a faktura klesla na 600,- Kč měsíčně za celou domácnost. A to jsou v domě jen 4 lidi. Domy, kde je 6 lidí, spotřebují ročně i 5960 kWh elektřiny jen na teplou vodu. 

Je komfortní.

Umí stáložár. Tedy, pokud po 12 hodinách do něj přidáte poleno, za chvíli běží na plný výkon. Ještě po 24 hodinách má v praxi teplotu + 50 °C, ovšem to již stáložár nedrží. To se již sám nerozhoří. Ovšem termín 12 hodin plně vyhovuje. Déle asi nikdo nespí. Tedy ráno vstanete, přihodíte do něj poleno, a než si vyčistíte zuby, máte plný výkon. Kotel tak může být hlavní zdroj tepla pro dům. Akumulační nádoba je výhodou, není ale podmínkou.

Nejlepší kotel pro novostavby

Čisté topení

Kotel může být se zadním plněním. Můžete tak využít méně cenný prostor, třeba pod schody, jako kotelnu. V obýváku vám tak zůstane čistota, estetické plameny, žádný mikroprach, ani manipulace se dřevem. Kotel je navíc samočistící. Při každém otevření dvířek lamela čistí výměník. Kotel může být i jen s předním plněním, pak vám nahrazuje běžný krb, nebo krbová kamna. Některé kotle jsou instalovány i do kuchňských linek.

Spolehlivost

Kotel může topit i samotížkou, může být nezávislý na elektřině. Mnoho projektantů a arrchitektů zná tento kotel z Německa. I v roce 2015 lze pořídit tento kotel od firmy Master Energy. Záruční a pozáruční servis zajištěn.

Nejlepší kotel

Proč diskuzi smazali?

Mám dojem, že daný server byl vytvořen pro podporu litinových kotlů. Interiérový kotel však představuje mnohem, mnohem vyspělejší technologii, porovnáte - li ho s litinovým kotlem. Litinový kotel je taky zajímavý, ovšem o mnoho generací pozadu. Energeticky, technicky, morálně, stavebně, účinností, komfortem, obsluhou…. Ale výrobci litinových kotlů chtějí taky vyrábět a prodávat. A od toho je zde marketing. Proto se i dnes objevuji litinové kotle v novostavbách. Ovšem spotřebuje mnoho dřeva, než kotel roztopíte a další polovina dřeva uletí komínem i po roztopení. To všichni známe. A pořídit kotelnu pro litinový kotel při ceně 20 - 60 000 Kč/m2 taky vyjde na mnoho peněz.

Jak vidíte, kvalitní špičkový kotel, kamna, krb umí udělat obrovskou úsporu. Klidně ušetří 35 000 Kč ročně dokonce i v pasivním domě. Kvalita je vlastně levná. A vysoce úsporná.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz
 

Komentáře   

0 #7 topič 2017-10-05 19:59
vyšrouboval spirálu ? proč nevypl jistič? topí i v létě aby měl teplou vodu????-...proč video mluví do zdi? topím mnoho let dřevem a vím co jsou tři kubíky dřeva a vím jak je dlouhá zima...děláte z lidí blbce ,,ahoj
Citovat
+1 #6 zde i s videem 2016-02-22 07:11
https://www.youtube.com/watch?v=w5Yxa76iu0g
Citovat
0 #5 Ing. Sýkora 2015-09-18 15:22
Provoz tohoto velkého pasivního domu je velmi levný. 3 děti, 2 dospělí, přesto platí jen 1250,- Kč měsíčně elektřinu, 600,- Kč za vodu + 4 kubíky dřeva.

Celkem tedy za energie 19 000,- Kč za rok.
Citovat
+2 #4 bez 2015-01-04 22:55
Co tak moderní domy bez topení ? https://www.youtube.com/watch?v=iBkSfUi6-YQ
Citovat
0 #3 opice 2015-01-03 23:12
Opice umějí hospodařit lépe než lidé. Neutrácejí za zbytečnosti

4. ledna 2015

Nedají na pozlátko. Nesahají automaticky po draze vypadajícím výrobku, který se tváří jako kvalitnější. Naprosto realisticky si vybírají tak, aby dostaly za své peníze odpovídající protihodnotu.

Malpa kapucínská byla při nákupech mnohem racionálnější než člověk.

Malpa kapucínská byla při nákupech mnohem racionálnější než člověk. | foto: Profimedia.cz

„Zjistili jsme, že opice jsou při nakupování daleko realističtější než my,“ říká Laurie Santosová, vedoucí výzkumnice z Yale University v New Haven v Connecticutu. Pochopily systém peněz a pochopily, že dražší nemusí automaticky znamenat lepší.

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/opice-umeji-hospodarit-074-/hobby-mazlicci.aspx?c=A150102_141912_hobby-mazlicci_bma#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
Citovat
0 #2 perito 2015-01-03 18:26
Je to perfektní kotel. Lidé ho ale nedokáží ocenit, ani nevědí, co to stáložár je. Technická úroveň lidí je nízká, proto kupují laciné kotle s mnohem horšími vlastnostmi.
Citovat
0 #1 Roman 2014-12-31 13:13
opravdu to funguje ?
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie