Malé stavby na zahradě: domky, kůlny, garáže

domky
Malé stavby na zahradě: domky, kůlny, garáže

Na zahradě si velmi jednoduše postavíte malou stavbu i bez povolení. Praktické zahradní domky mohou sloužit jako náhradní místo pro přespání, sklad zahradního nábytku, nebo hrací koutek pro děti. Pod malou stavbu se však počítá i kůlna nebo garáž. Poradíme, kde najít ověřené projektanty a dodavatele.

Malé stavby vhodné na zahradu

Zahradní domky koupíte jako skládačku, nebo si objednáte stavbu na míru. Druhé řešení se hodí zejména pro atypické zahrady. Pokud potřebujete technickou stavbu, kde budete skládat dřevo na zátop, nebo zahradní nářadí a vybavení, vhodnějším řešením jsou kůlny. Další specifickou stavbou jsou garáže, nebo nejrůznější přístřešky pro ukrytí aut před nepříznivým vlivem počasí. Na výběr máte celou šíři materiálů. V první řadě se pravděpodobně budete rozhodovat mezi dřevostavbou, a zděnou stavbou.

Kdy potřebujete projektanta

Malou stavbu můžete postavit bez ohlášení, pokud je její půdorys do 25 m2. Nad tento rozměr už budete potřebovat projektanta a vše schválit úředně. Dobrý projektant s vámi vše projde, zohlední potřeby a pravidelně komunikuje. Doporučí tipy na vhodné řešení vaší stavby a hlavně vypracuje dokumentaci, kterou potřebujete k razítku. Další krok bude oslovení řemeslníků, stavařů, nebo dodavatelů materiálu, pokud se rozhodnete stavět svépomocí.

Dodavatelé s recenzemi na jednom místě

Dodavatele stavby nebo materiálu najdete jednoduše na stránkách firemniprofil.cz. Každého dodavatele zde mohou zákazníci ohodnotit hvězdičkami od jedné do pěti a přidat slovní recenze. Jednoduše si tak vyfiltrujete kontakty, které můžete rovnou oslovit prostřednictvím uvedených kontaktních údajů.