Topení za 7 070,- Kč ročně. Pohodlně.

Kotel zdarma
Topení za 7 070,- Kč ročně. Pohodlně.

Dá se topit, i ve starém nezatepleném rodinném domě, levně a pohodlně? Když se ví, jak na to, tak je to možné.

Kotle zdarma

Nyní, v rámci kotlíkových dotací, lze získat dotaci 107 až 127 500,- Kč na ekologické topení. Kotlů na trhu je spousta. Pokud vyberete dobře, můžete být spokojeni až do smrti. Dnešní kotle, do kotlíkových dotací, lze používat pro ekologické vytápění i po roce 2022.

Kolik dostaneme tepla za 7070,- Kč?

30 q paliva dnes koupíte za 7 070,- Kč. Palivo vám dodá firma až do sklepa. Tedy, bez práce. Levně a pohodlně. A čistě. Tedy 589,- Kč měsíčně. A to snadno a rádi můžete zaplatit i z důchodu.

Je automatický ekologický kotel na tuhá paliva na obsluhu?

Má – li kotel v zásobníku palivo, nepotřebuje obsluhu. Zapaluje se 1 x za rok, zásobník vydrží dle velikosti i týden bezobslužného provozu. Používá se i k dálkovému vytápění rekreačních chat.

A kolik je to tepla?

Při výhřevnosti 18,5 MJ / kg a aktuální vysoké účinnosti kotlů 92 % je to 14 185 kWh. Při současných mírných zimách to postačuje. Je to ekvivalent 1 676 m3 zemního plynu, spálených v běžném plynovém kotli, v ceně 30 173,- Kč. Finanční rozdíl je tedy značný a viditelný.

Nenadávejte na politiky, pokud netopí ve Vaší kotelně. Pokud vám utíkají peníze komínem, je ve vaší moci to zastavit. Nebo velmi výrazně přibrzdit.

Zásoba na přežití.

V Německu je nyní snaha zajistit, aby obyvatelstvo přežilo, při výpadku sítí a zásobování, 10 dnů. Máte – li sklep plný paliva, vy můžete přežít celou zimu. Některé automatické kotle lze provozovat i dlouhodobě bez elektřiny, k jiným je vhodný záložní zdroj elektřiny. Dotace se vztahuje i na pořízení záložního zdroje. Moderní záložní zdroje mohou být doplněny fotovoltaickým kolektorem. Kromě kotelny vám mohou utáhnout i ledničku a LED osvětlení. Možnosti tedy jsou, jak být vysoce energeticky soběstačný a bezpečný. Energetická bezpečnost na úrovni rodinných domků tedy nemusí být drahá, ani složitá.

Zdroj: www.kodek.cz

Související články:
Kotlíková dotace – kotle zdarma
Teplo v roce 2011 zlevňuje
Dotace na novostavby